Data aktualizacji: 2017-04-11

System CDS-5IPmini/SMA to wersja CDS-5IPmini przeznaczona do stosowania wyłącznie z antenami zewnętrznymi. Zasięg pracy systemu od 1 do 3 km (w zależności od stosowanych anten).

System znakomicie współpracuje z dodatkowymi antenami zewnętrznymi MIMO AK-28 HV (posiada złącza RP-SMA). W zależności od potrzeb istnieje możliwość zastosowania dodatkowych anten dookolnych AP-13 HV.

Specjalny system z protokołami do transmisji Video HD i 4k

CDS-5IPmini/SMA nie jest urządzeniem komputerowym do przesyłu Internetu lecz nadajnikiem do ciągłej i nie przerwanej transmisji potężnych obrazów HD.
Zaimplementowane specjalne protokoły audio/video zapewniają transmisje wszystkich ramek obrazu HD i 4k przy jednocześnie znikomym opóźnieniu przesyłu.
Oprócz jednoczesnej transmisji wielu obrazów i dźwięków umożliwia także sterowanie kamerami obrotowymi PTZ oraz przesył danych pomiędzy rejestratorem i kamerami.

Wysoka rozdzielczość i jakość obrazu

CDS-5IP mini/SMA to system przesyłający obraz i dźwięk na częstotliwości 5,1-5,8 GHz z mocą 1 W (30 dBi). Produkt jest przeznaczony do stosowania w bezprzewodowym monitoringu IP. Współpracuje z kamerami ze złączem Ethernetowym (wewnętrznymi i zewnętrznymi). Obsługuje kamery IP o wysokiej rozdzielczości (do 10 MPx - 4K UHD).

Stabilna transmisja

System CDS-5IPmini/SMA jest wyposażony w oprogramowanie zapewniające stabilną transmisję. Zastosowane protokoły multimedialne iCAMSAT umożliwiają ponadto uzyskanie dokładnych pomiarów prędkości z kilku kamer osobno.

Urządzenie posiada możliwość dostosowania konfiguracji do posiadanego systemu dzięki ustawieniu rekomendowanego trybu pracy BRIDGE. Zapewnia to wysoką wydajność i stabilność połączenia.

Bezpieczeństwo transmisji jest zapewnione poprzez wykorzystanie 64/128 -bitowego kodu oraz innych zabezpieczeń. System ma również możliwość zdalnej konfiguracji. Ustawienie blokad dostępu i zastosowanie routingu pozwala na oddzielenie kamer od reszty sieci.

Mały i uniwersalny

Niewielkie rozmiary oraz estetyczny wygląd zwiększają użyteczność i umożliwiają zastosowanie ich nawet w prestiżowych miejscach. Urządzenie jest mało widoczne i wtapia się w elewację.

CDS-5IPmini posiada hermetyczną obudowę, która sprawia, że urządzenia są odporne na nawet bardzo trudne warunki pogodowe. Moduły mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

CDS-5IP mini znajduje zastosowanie w bardzo skomplikowanych konfiguracjach monitoringu IP.

Przykładową konfigurację przedstawia poniższy schemat.

Przykład zastosowania CDS-5IP

Centrum monitoringu znajduje się w biurowcu numer 1 . System CCTV został stworzony przy wykorzystaniu urządzeń CDS-5IP mini. Sygnał z biurowca 1A przesyłany budynku 1.

Sygnał z parkingu 2A, centrum handlowego 2B, szpitala 2C oraz przychodnie 2D, nie może być przesyłany bezpośrednio do centrum monitoringu 1 ze względu na blokowanie go przez biurowiec 2 (brak widoczności optycznej).

Odbiornik radiowy Rx z anteną dookolną znajduje się na budynku 2 i odbiera sygnał z nadajników Tx znajdujących się na budynkach 2A, 2B, 2C oraz 2D. Sygnał z wyjścia odbiornika Rx za pomocą przewodu zostaje podpięty do nadajnika, z którego sygnał przesyłany jest bezpośrednio do odbiornika Rx na budynku 1.

Obraz z kamer znajdujących się na boisku 3A, hali sportowej 3B oraz parkingu 3C przesyłany jest za pomocą nadajników (Tx) do odbiornika (Rx) na biurowcu 3. Odbiornik na biurowcu 3 połączony jest przewodem do nadajnika, który znajduje się na tym samym budynku. Nadajnik przesyła sygnał do odbiornika znajdującego się w centrum monitoringu.

Do zasilania stosowany jest zasilacz kamery oraz UTP/FTP o długości 10-20 m. Istnieje również możliwość zasilenia nadajnika oraz kamery z jednego zasilacza 12-24 V DC (lub zasilacza buforowego 13,8 V). Wykorzystanie adaptera PoE pozwala na rezygnację ze stosowania kosztownych UPS-ów i zasilaczy PoE.

Urządzenie umożliwia zdalne sterowanie i podgląd na wybranych tabletach i smartfonach.

System jest kompatybilny z pozostałymi modelami w ofercie CAMSAT (CDS-5IP, CDS-5IPmini oraz CDS-6IP eco) pracując w trybie MASTER/SLAVE.

Charakterystyka:

 • stabilna wysokiej jakości transmisji HD i UHD w paśmie 5 GHz,
 • wysoka moc radiowa 1 W (30 dBi) – zależna od zastosowanych anten,
 • pracuje w konfiguracji Punkt-Punkt oraz Punkt-Wielopunkt,
 • modulacja radiowa OFDM,
 • maksymalna prędkość transmisji  radiowej 300 Mbps,
 • kodowanie transmisji 64/128/152 bit,
 • model CDS-5IP mini SMA ze złączami antenowymi R-SMA do anten zewnętrznych,
 • narzędzia testowania łącza,
 • zasilanie PoE 12-24 V DC/12 W,
 • wskaźnik poziomu sygnału radiowego – wskaźniki LED,
 • regulacja mocy radiowej,
 • współpracuje z wszystkimi rozdzielczościami wideo – od VGA (640 x 480) poprzez HD (1080p) do 4K i UHD.
Zastosowanie
 • transmisja wideo i dźwięku z kamer megapikselowych IP HD oraz UHD,
 • przesyłanie sygnału z rejestratorów IP,
 • przesyłanie sygnału z rejestratorów analogowych DVR z wyjściem Ethernet do innych lokalizacji,
 • transmitowanie audio/wideo w technologii HD i UHD z wykorzystaniem dowolnych sieci Ethernet/Internet,
 • dwukierunkowy przesył danych,
 • sterowanie kamerami obrotowymi IP.
Parametry podstawowe

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision