Black Link HD5 na festiwalu filmów fabularnych w Gdyni 2016

Podczas trwającego właśnie festiwalu filmów fabularnych w Gdyni po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowane zostało mobilne studio filmowe CINEBUS. Projekt powstał za sprawą Fundacji Sławomira Idziaka Film Spring Open. Jest to mobilne, w pełni wyposażone studio produkcyjne, w którym młodzi filmowcy mogą realizować swoje zdjęcia plenerowe. W realizacji przedsięwzięcia brali udział partnerzy tacy jak firma CANON, HP czy SOLARIS.

Oprócz studia montażowego i sali projekcyjnej w Cinebusie znajdują się wszelkie urządzenia potrzebne to produkcji filmowej, w tym, nasze systemy bezprzewodowe transmisji sygnału z kamer operatorskich Black Link HD5.

Razem z dwoma świetnymi operatorami kamer  Sławomirem Idziakiem  (m.in. "Helikopter w ogniu ") oraz Łukaszem Baka (m.in. "1920 Bitwa Warszawska") wypracowaliśmy rozwiązanie spełniające wysokie wymagania ekipy filmowej. System pracuje w promieniu 300 m od Cinebusa, co umożliwia realizację ujęć Full HD z podglądem na żywo bez konieczności stosowania uciążliwego okablowania.

Realizacja zdjęć odbywa się za pomocą dwóch zestawów: Black Link HD z miniaturowy nadajnikiem HD oraz ze standardowym nadajnikiem do kamer z V-Lock, przesyłające obraz bezprzewodowo z dwóch kamer operatorskich HD. Firma Solaris wykonała projekt mobilnego masztu antenowego do szybkiego składania anten bezprzewodowych na dachy pojazdu. Po ustawieniu Cinebusu na planie filmowym maszt antenowy jest podnoszony do pozycji pionowej, co umożliwia bardzo szybkie korzystanie z systemów bezprzewodowych. Anteny gwarantują dalekosiężny zasięg transmisji bezprzewodowej obraz HD bez kompresji i opóźnień.

Cinebus cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodych filmowców i producentów, jak i wśród licznych gwiazd kina światowego. Studenci szkół filmowych będą mieli okazję pracy w mobilnym studiu już podczas tegorocznych PLENERÓW i warsztatów.

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision