Dorota Bucław na wysokiej pozycji w Pekinie!

Dorota Bucław dołączyła do klubu UKS „Top” Solec Kujawski w lipcu br.  Wcześniej trenowała w klubie BZSR "Start" Bielsko Biała.  Jest wielokrotną Mistrzynią Polski w tenisie stołowym, Zdobyła również  m.in. brązowy medal Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych z 2013 roku, medale międzynarodowych turniejów w Słowenii, Włoszech, Francji, Słowacji oraz Rumunii.
Zawodniczka startuje w rywalizacji klasy startowej kobiet 1 (grupa wózków).

Jako reprezentantka soleckiego klubu sportowego UKS "Top" Solec Kujawski odniosła ogromny sukces na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Pekinie 6-15 września 2014r.
Dorota Bucław została zaklasyfikowana na miejscach 5-8 na świecie!!!
Zawodniczka wygrała oba mecze fazy grupowej pokonując  Irlandkę Rena McCarron Rooney 3:2 (11:9, 8:11, 11:2, 13:15, 13:11) oraz Francuzkę Florence Gossiaux Sireau 3:2 (11:9, 11:9, 9:11, 8:11, 11:4). W ćwierćfinale przegrała 1:3 z Francuzką Isabelle Lafaye.
Cała polska reprezentacja zajęła 3 miejsce w klasyfikacji medalowej ( 3 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy).

Ponadto, Dorota Bucław dołączyła do grona członków Komitetu Osób Niepełnosprawnych, działającego przy Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), otrzymując 66 głosów i tym samym zajmując drugie miejsce w głosowaniu.

Gratulujemy i cieszymy się, że możemy ją wspierać w realizowaniu pasji i osiąganiu kolejnych sukcesów.