Monitoring przejść granicznych

Obserwacja i ochrona przejść granicznych, drogowych, lotniczych czy pieszych i zapobieganie przemytowi towarów nielegalnych to skomplikowany i trudny proces. Z uwagi na utrudnione warunki (duża powierzchnia chronionego terenu, brak potrzebnej infrastruktury, praca w godzinach nocnych, itp.) często wymaga specjalistycznego sprzętu spełniającego złożone wymagania.

iCAM-MobileHD to mobilne urządzenie, które stanowi wsparcie dla służb celnych zapewniając zdalny monitoring dowolnego obszaru. Pozwala na obserwację wybranej lokalizacji (np. nielegalnych miejsc przeładunku) i dzięki łączności LTE umożliwia dostęp do podglądu i nagrań z dowolnego miejsca nawet na telefonach komórkowych. Dostęp do narań jest możliwy bez zapewnienia widzialności optycznej, kamera może być zainstalowana w dowolnym terenie (las, gęsta zabudowa, itp.). Tym samym wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo prowadzonych działań.

System nie wymaga stałego dostępu do zasilania, posiada bowiem wbudowany akumulator zapewniający 12-16 godzin pracy. Montaż i instalacja urządzenia są bardzo proste i pozwalają na częste zmiany lokalizacji urządzenia.

iCAM-MobileHD może być wykonany również w kolorach maskujących, co sprawi, że urządzenie będzie niemal niewidoczne i tym samym zwiększy się prawdopodobieństwo „przyłapania” osób nielegalnie przekraczających granice lub transportujących niedozwolone towary.

Mobilna kamera miejska HD

iCAM-MobileHD

iCAM-MobileHD

Mobilna kamera bezprzewodowa HD dla monitoringu miejskiego

iCAM-LTE

iCAM-LTE

Moduł LTE do iCAM-MobileHD do monitoringu przez internet mobilny GSM