CAM8h-PTZ/AHD to system bezprzewodowy współpracujący z kamerami szybkoobrotowymi AHD. Umożliwia obsługę kamer HD w rozdzielczości 720p, 960p, 960H, PAL i CVBS oraz pełne sterowanie PTZ.

* Obsługuje kamery AHD 2 Mpix przełączone w tryb 720p lub 960h.


Przesyła bezprzewodowo obraz AHD z kamer 1,3 Mpix oraz mniejszych na odległość ponad 600 m. System współpracuje z aż 4 lub 16 niezależnymi częstotliwościami pracy przez co zapewnia transmisję nawet 16 obrazów AHD na jednej instalacji.

Z uwagi na szerokie pasmo sygnału HD zaleca się używanie przewodów koncentrycznych o bardzo dobrych parametrach tłumienia. Można także stosować przewody UTP, ale z uwagi na znaczący spadek poziomu sygnału na każdej konwersji (transformatorze) zalecamy stosować transformatory aktywne ("Balun" ze wzmacniaczem sygnału).


Odbiornik systemu CAM8h-PTZ/AHD  posiada dwa niezależne  wyjścia video: BNC 75 Ω oraz UTP 100 Ω. Każde z wyjść można wykorzystać jako niezależne źródło obrazu na przykład monitor serwisowy lub drugi rejestrator. Wszystkie linie transmisyjne zabezpieczone są przed skutkami przepięć oraz są wyposażone w filtry antyzakłóceniowe które znacząco poprawiają jakość obrazu przy długich liniach transmisyjnych.


Wygodnym narzędziem jest wskaźnik LED-AHD informujący o rodzaju transmitowanego sygnału (AHD lub PAL) oraz poprawności transmisji radiowej.


System bezprzewodowy można zasilić również napięciem zmiennym 24V AC bezpośrednio z kamery PTZ.
System bezprzewodowy CAM8h-PTZ/AHD współpracuje również z kamerami TVI i CVI przełączonymi na tryb Analogowy. Większość kamer TVI i CVI posiada przełącznik  umożliwiający pracę w PAL lub 960H.


Przykładowe zastosowanie

Właściciel zakładu przetwórczego zdecydował się na zainstalowanie systemu monitoringu, aby ograniczyć liczbę zatrudnionych pracowników ochrony.


Na trzech budynkach produkcyjnych umieszczono obrotowe kamery AHD. W celu uproszczenia instalacji zastosowano system bezprzewodowy CAM8h-PTZ/AHD, który umożliwia zarówno transmisję obrazu AHD/PAL jak i zdalne sterowanie kamer PTZ.
Każda z kamer jest podłączona do własnego nadajnika video i sterowania CAM8h-PTZ/AHD (Tx). Sygnał z pierwszej kamery jest odbierany przez odbiornik video z RS485 CAM8h-PTZ/AHD (Rx).


Umożliwia on transmisję PTZ do sterowania kamerami. Obraz z dwóch następnych kamer jest odbierany przez standardowe odbiorniki video CAM8h-AHD (Rx).

Zastosowanie
  • monitoring HD CCTV oparty o kamery obrotowe AHD-M, AHD-L, PAL, CVBS,
  • rejestratory DVR AHD,
  • obsługuje kamery AHD 2 Mpix przełączone w tryb 720p lub 960h.
  • radiolinie wideo, przeznaczone do monitoringu precyzyjnego z kamerami szybkoobrotowymi AHD,
  • podgląd i sterowanie rejestratorami AHD,
  • sterowanie kamerami szybkoobrotowymi i innymi systemami telemetrycznymi z transmisją obrazu AHD i PAL,
  • współpracuje z modułem telemetrycznym CD09 do sterowania kamerami PTZ.
Parametry podstawowe

Produkty kompatybilne, które mogą się tobie przydać

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision