Produkt niedostępny

Zachęcamy do zapoznania się z nowym produktem z naszej oferty. CDS-5IPmini to system przeznaczony do transmisji z kamer IP 4K UHD 5.1 - 5.8 GHz

CDS-5IP to bezprzewodowy system transmisji przeznaczony do przesyłu sygnału audio/wideo w paśmie częstotliwości 5GHz o mocy 1 W (30 dBi). Urządzenie przeznaczone jest do przesyłu sygnału z kamer IP o wysokiej rozdzielczości (do 5 Mpix). Wbudowana antena dualna MIMO 5 GHz 2 x 16 dBi pozwala na przesył sygnału w wersji standardowej do 2 km, a możliwość skorzystania z funkcji precyzyjnego dostrajania anteny gwarantuje wysoką jakość transmisji nawet przy zróżnicowanych odległościach. Dodatkowe dwa wyjścia RP-SMA dają możliwość podłączenia zewnętrznych anten dualnych w technologii MIMO, a co za tym idzie znacznego zwiększenia zasięgu pracy.

 

Anteny współpracujące z CDS-5IP oraz zasięgi

 Zasięgi CDS-5IP z zewnętrznymi antenami

Zasięg z deklarowaną przepustowością łącza 23 Mbit/s w przypadku mniejszego obciążenia łącza zasięgi są nawet do 3 razy większe.
Czerwonym kolorem oznaczone są najpopularniejsze opcje.

 

Zaawansowane oprogramowanie pozwala na dokładny pomiar prędkości transmisji z każdej bezprzewodowej kamery IP osobno.

CDS-5IP, dzięki zastosowaniu autorskich protokołów multimedialnych CAMSAT jest w stanie zapewnić stabilną, niezawodną i wydajną transmisję, a zwarte dla prądu stałego anteny zwiększają poziom zabezpieczenia systemu przed uszkodzeniami.

Bezprzewodowy monitoring z CDS-5IP to praca w układzie MASTER, SLAVE i VIDEO BRIDGE (zalecany jako wysoce stabilne i szybkie łącze video), co pozwala na wszechstronne skonfigurowanie urządzenia i wybór trybu najbardziej dopasowanego do własnego systemu. Skonfigurowany indywidualny profil użytkownika może zostać zapisany i w razie potrzeby ponownie odtworzony.

W pełni bezpieczny przesył sygnału zapewnia wykorzystanie 64/128/152-bitowego kodu oraz szeregu innych zabezpieczeń transmisyjnych m.in. systemu FIREWALL. Ponadto oprogramowanie pozwala na zdalną konfigurację i precyzyjne ustawienie blokad dostępu oraz stwarza możliwość odseparowania kamer od pozostałej części sieci za pomocą routingu.

CDS-5IP dzięki obudowie zewnętrznej może być instalowany w miejscach narażonych na działanie warunków atmosferycznych (wiatr, deszcz). Urządzenie posiada dwa wejścia RJ45 do bezprzewodowych kamer IP, co daje możliwość przepuszczenia zasilania PoE do drugiego wejścia i zasilania kolejnych urządzeń CDS-5IP lub następnych kamer z tego samego zasilacza. Jest to niezwykle dogodne rozwiązanie, pozwalające na montaż kamery w miejscach pozbawionych instalacji elektrycznych, bez możliwości doprowadzenia do urządzeń źródła zasilania.

 

Przykładowe zastosowanie CDS-5IP

CDS-5IP znajduje zastosowanie w bardzo skomplikowanych konfiguracjach monitoringu IP.

Przykładową konfigurację przedstawia poniższy schemat.

Przykład zastosowania CDS-5IP

 

W budynku 1 znajduje się centrum monitoringu osiedla biurowców. System utworzony jest z urządzeń CDS-5IP. Sygnał z biurowca 1A przesyłany jest do centrum monitoringu.

Sygnał z parkingu 2A, centrum handlowego 2B, szpitala 2C oraz przychodnie 2D, nie może być przesyłany bezpośrednio do centrum monitoringu 1 ze względu na blokowanie go przez biurowiec 2.

Odbiornik Rx z anteną dookolną znajduje się na budynku 2 i odbiera sygnał z punktów nadawczych Tx znajdujących się na budynkach 2A, 2B, 2C oraz 2D. Sygnał z wyjścia odbiornika Rx za pomocą przewodów zostaje podpięty do nadajnika, z którego sygnał przesyłany jest bezpośrednio do odbiornika Rx na budynku 1.

Sygnał z kamer znajdujących się na boisku 3A, hali sportowej 3B oraz parkingu 3C przesyłany jest za pomocą nadajników (Tx) do odbiornika (Rx) na biurowcu 3. Odbiornik na biurowcu 3 połączony jest przewodem do nadajnika, który znajduje się na tym samym budynku. Nadajnik przesyła sygnał do odbiornika znajdującego się w centrum monitoringu.

 

Zastosowanie
  • transmisja obrazów z kamer megapikselowych IP HD,
  • transmisja obrazów z rejestratorów IP,
  • transmisja obrazów z rejestratorów analogowych DVR z wyjściem Ethernet,
  • przesył sygnału audio/wideo w technologii HD z wykorzystaniem dowolnych sieci Ethernet/Internet,
  • dwukierunkowy przesył danych,
  • sterowanie kamerami obrotowymi IP.
Parametry podstawowe

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision