CDS-6IPeco to bardzo łatwy w konfigurowaniu bezprzewodowy system transmisji przeznaczony do przesyłu sygnału audio/wideo w paśmie częstotliwości 5,6 GHz o mocy 500 mW (27 dBi EIRP). Urządzenie przeznaczone jest do przesyłu sygnału z kamer IP o wysokiej rozdzielczości (do 10 Mpix - 4K UHD). System jest przeznaczony do stosowania w prostszych, niskobudżetowych instalacjach.

Specjalny system z protokołami do transmisji Video HD i 4K
CDS-6IPeco nie jest urządzeniem komputerowym do przesyłu Internetu lecz nadajnikiem do ciągłej i nie przerwanej transmisji potężnych obrazów HD. Zaimplementowane specjalne protokoły audio/video zapewniają transmisje wszystkich ramek obrazu HD i 4k przy jednocześnie znikomym opóźnieniu przesyłu. Oprócz jednoczesnej transmisji wielu obrazów i dźwięków umożliwia także sterowanie kamerami obrotowymi PTZ oraz przesył danych pomiędzy rejestratorem i kamerami.

iCAMSAT-OS bez utraty klatek

Strumienie obrazu HD i 4k to nie są dane Internetowe z którymi mamy do czynienia w standardowym WiFi lecz ciągły transfer potężnych ilości obrazów Specjalne protokoły wideo iCAMSAT-OS zapewniają ciągłą transmisję obrazów HD bez utraty klatek obrazu. Systemy bezprzewodowe wideo muszą poradzić sobie z ciągłą nie przerwaną transmisją dużej ilości danych HD i 4K bez utraty ważnych danych. W kamerach PTZ bardzo ważne jest znikome opóźnienie dlatego priorytetem w protokołach iCAMSAT-OS są wszystkie treści video.

CDS-6IPeco system transmisji radiowej dla kamer IP


Wbudowana antena dualna MIMO 5,6 GHz 2 x 14 dBi pozwala na przesył sygnału w wersji standardowej do 2 km, a możliwość skorzystania z funkcji precyzyjnego dostrajania anteny gwarantuje wysoką jakość transmisji nawet przy zróżnicowanych odległościach.
System CDS-6IPeco posiada dwa porty do dwóch kamer IP. Przy zastosowaniu Switcha ilość kamer może zostać rozszerzona do 4 na jeden nadajnik. Dodatkowo do każdego odbiornika można przypisać aż 4 nadajniki.


Ustawiasz tylko dwa parametry

System zapewnia łatwość konfiguracji dzięki czemu polecany jest nawet dla osób bez doświadczenia w branży CCTV IP. Posiada intuicyjne i bardzo proste oprogramowanie zawierające tylko niezbędne do zdefiniowania funkcje. Wystarczy ustawić tylko 2 niezbędne parametry (Adres IP i nr kanału pracy) aby uzyskać połączenie radiowe. Ponadto, oprogramowanie zawiera intuicyjne ikony typu HELP w których znajdują się niezbędne informacje o sposobie konfiguracji urządzenia.
Dla wygody użytkownika oprogramowanie jest dostępne również w polskiej wersji językowej.

iCAMSAT-OS


Uniwersalne zastosowania
Panel użytkownika przystosowany jest również do obsługi z telefonów komórkowych typu smart i tabletów. Umożliwia to zdalny podgląd sygnału/obrazu na wybranych modelach telefonów i tabletów.
System CCTV CDS-6IPeco mini pracuje w zalecanym układzie VIDEO BRIDGE, który zapewnia wysoką stabilność i szybkość łącza.


CDS-6IPeco pozwala także na pracę w układzie MASTER / SLAVE co pozwala na wszechstronne skonfigurowanie urządzenia i wybór trybu najbardziej dopasowanego do własnego systemu. Skonfigurowany indywidualny profil użytkownika może zostać zapisany do pliku i w razie potrzeby ponownie odtworzony dając użytkownikowi lub instalatorowi możliwość ekspresowej konfiguracji i serwisu.

UWAGA - TESTY: Kalkulator doboru nadajników bezprzewodowych do kamer IP - Bitrate / zasięg

 

 

 

 

Zasięg transmisji

Wszystkie wymienione odległości odnoszą się do obciążenia generowanego przez 4 kamery HD IP i kamery IP 4K

Zasięg bezprzewodowego monitoringu IP
Referencje
Referencje - Siltec SP. z o. o.


Dodatkowe materiały do pobrania


Podłączenie i konfiguracja modułów

 

Prezentacja i uruchomienie modułów bezprzewodowych:

Zastosowanie
 • stabilna wysokiej jakości transmisji HD i UHD w paśmie 5,6 GHz,
 • dwa porty 10/100 Mbps do kamer IP,
 • wysoka moc radiowa 500 mW (27 dBi),
 • pracuje w konfiguracji Punkt-Punkt oraz Punkt-Wielopunkt,
 • modulacja radiowa OFDM nie wymagająca pełnej widzialności anten.
 • maksymalna prędkość transmisji radiowej 300 Mbps,
 • kodowanie transmisji WPA-PSK2, 64/128/152 bit,
 • zintegrowana antena dualna MIMO 2 x 14 dBi,
 • precyzyjne narzędzia do ustawiania anten i testowania łącza,
 • zasilanie w szerokim zakresie napięć 12-24V DC
 • regulacja mocy radiowej,
 • współpracuje z wszystkimi rozdzielczościami wideo – od VGA (640 x 480) poprzez HD (1080p) do 4K i UHD.
Parametry podstawowe

Produkty kompatybilne, które mogą się tobie przydać

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision