Oto iCAM nowej generacji: Innowacyjny iCAM-PowerHD

Kamera mobilna o prawie nieograniczonym zasięgu bezprzewodowym LTE potrafiąca monitorować oraz rejestrować obiekty w jakości HD. Najnowsza kamera mobilna została wyposażona we własne zasilanie na ponad 3 dni ciągłej pracy, kamerę obserwacyjną HD z możliwością zdalnego ustawiania kierunku obserwacji PTZ oraz zaawansowanym systemem zdalnego sterowania.

iCAM-PowerHD ma całkowicie zmienione podejście do nowoczesnego zasilania przez co został uzbrojony w wysoko wydajny system ogniw akumulatorowych zapewniający aż 3 dni ciągłej pracy z kamerą HD. Wszechstronne zastosowania, szybki montaż oraz pełny dostęp i sterowanie online gwarantują pełną mobilność w każdych warunkach operacyjnych.

 

Zastosowania najnowszych kamer iCAM: 

  ● Wszędzie tam, gdzie nie ma żadnego źródła zasilania

  ● Krótkie 2-5 dniowe akcje monitorowania dowolnego terenu

  ● Imprezy masowe:

       ● koncerty,

       ● maratony,

       ● mecze i imprezy sportowe,

       ● wiece, pochody i manifestacje,

       ● zabezpieczenie dróg przejazdu VIP i gości wysokiego ryzyka, 

       ● obserwacja z miejsc nietypowych, wysokich, stromych i niebezpiecznych dla człowieka np. wieże obserwacyjne, wieżowce, maszty radiowe, stacje transformatorowe, tamy i zapory wodne, miejsca pożarów i skażeń chemicznych,

   ● Obserwacje manewrów wojskowych i miejsc niebezpiecznych

  ● Wideo monitorowanie rozładunku towarów oraz ważnych transportów

  ● Kamera na samochodzie firmy ochroniarskiej i służb specjalnych.

  ● Bardzo szybkie reagowanie na zgłoszenia i skargi mieszkańców gmin.

 

Opis najważniejszych funkcji

Nowy, mobilny poziom bezpieczeństwa wideo

Dzięki bardzo wysokiej mobilności kamer, każdego dnia może pracować w innym obszarze obserwacji. Nie wymaga żadnego okablowania, a nawet żadnego zasilania zewnętrznego. iCAM-PowerHD możesz zastosować tam, gdzie nie przewidziano jeszcze infrastruktury telekomunikacyjnej czy okablowania. Dzisiaj masz potrzebę obserwacji nielegalnych wysypisk śmieci, a jutro imprezę masową nad rzeką lub gdzieś w szerokim polu. Zaskocz przestępców oraz skończ z niebezpiecznymi sytuacjami np. w parku czy „ciemnych” zakątkach gminy.      

    

Energooszczędność to priorytet iCAM-PowerHD

Zastosowaliśmy innowacyjne sposoby oszczędzania energii, aby maksymalnie wydłużyć działanie w terenach bez jakiegokolwiek źródła zasilania.

 

Potężny akumulator na ponad 3 dni

Potężny, a zarazem bardzo lekki akumulator Litowy stosowany między innym w sprzęcie wojskowym. Pracuje w temperaturach od -20 do +70° i zapewnia aż 5000 cykli ładowań przy spadku wydajności tylko o 20%.

 

Tryb: CAM-OFF

iCAM-PowerHD  w trybie CAM-OFF umożliwia zdalne wyłączanie i włączanie większości bloków kamery na dowolny okres np. w okresach, gdy monitoring w danym miejscu nie jest potrzebny i to bez konieczności dostępu do samej kamery. Sterowanie tym trybem odbywa się poprzez wysłanie krótkiego rozkazu SMS  z dowolnego telefonu komórkowego. Załączenie całego systemu wraz nagrywaniem odbywa się ekspresowo w ciągu kilkunastu sekund od wysłania SMS.

 

Tryb: StandBy

iCAM-PowerHD w trybie StandBy umożliwia te same funkcje co CAM-OFF lecz umożliwia dużo większą oszczędność wewnętrznego zasilania akumulatorowego. Załączenie trybu StandBy wyłącza aż 99% bloków urządzenia. Urządzenie cyklicznie samo włącza się na kilka sekund aby sprawdzić i odebrać SMSy sterujące po czym wyłącza się ponownie. Taka procedura trwa aż do odebrania SMSa o aktywowaniu systemu i uruchomieniu w 100% kamery i jej funkcjonalności.

 

Dodatkowe zasilanie akumulatorowe

iCAM-Battery - Dodatkowy moduł zasilania akumulatorowego do kamer mobilnych z serii iCAM o pojemności 64Ah zapewnia dwukrotnie dłuższy czas pracy kamery iCAM-PowerHD i aż trzykrotnie z kamerami iCAM-MobileHD II. Moduł przystosowany jest do zewnętrznych i ciężkich warunków atmosferycznych z zakresem temperatur już od -10 do +55°C i IP66. Wyposażony jest w kompatybilne z kamerami szybkozłącza wsuwane przez co montaż na słupie lub elewacji trwa kilka sekund.

iCAM-Battery zalecany jest do kamer mobilnych z opcjami pobierającymi większy prąd przez co znacząco może wydłużyć standardowy czas pracy, np: opcja oświetlenia noktowizyjnego IR powyżej 100-150m, bardzo częste wykorzystywanie funkcji PTZ i skanowania, ciągła transmisja LTE w obszarach o słabym sygnale GSM itd.

Ważną funkcją iCAM-Battery jest kolejność zużycia. W pierwszej kolejności będzie używany akumulator zewnętrzny i dopiero po jego rozładowaniu nastąpi przełączenie na akumulator wewnętrzny w iCAM-PowerHD. Umożliwia to nieprzerwaną pracę systemu kamerowego  i cykliczne uzupełnianie tylko akumulatora zewnętrznego. 

 

Aktywne Bezpieczeństwo

iCAM-PowerHD służy m.in. do obserwacji z ukrycia z odległości kilkuset metrów i precyzyjnego sterowania PTZ. Urządzenie jest również zabezpieczone przed kradzieżą i zniszczeniem dzięki wyposażeniu w system alarmowy oraz geolokalizacyjny.

 

Geolokalizacja

Autonomiczny system Geolokalizacyjny sam poinformuje użytkownika o zmianie lokalizacji kamery lub jej przemieszczaniu się. Wyjście kamery ze strefy okręgu np. 50m spowoduje cichy alarm oraz powiadomienie SMS i mailowe z podaniem aktualnej pozycji GPS.

 

Alarm demontażu i sabotażu

Dodatkowo system posiada szereg czujników informujących o demontażu urządzenia i natychmiastowym przesłaniu takich informacji do użytkownika.

 

Montaż jeszcze szybszy i łatwiejszy

Wspólnie z inżynierami mechatroniki udoskonaliliśmy uchwyt szybkozłącz przez co montaż na słupie lub elewacji jest banalnie prosty. Montaż samej kamery polega tylko na wsunięciu jej w uchwyt szybkozłącza i zablokowaniu dowolną kłódką typu Gerda. Przekręcamy kluczyk stacyjki i po kilku sekundach jest gotowa do automatycznego monitorowania. Masz obawy przed montażem? Niepotrzebnie, ponieważ to jest tak proste że każdy sobie z tym poradzi. Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktażowych lub kontaktu z naszym całodobowym wsparciem technicznym „24/7 POMOC Camsat” 

LTE - Łączność całkowicie bezprzewodowa

iCAM-PowerHD posiada najnowsze łącze bezprzewodowe GSM LTE zapewniające podwójne pokrycie zasięgiem. Użycie aż dwóch kart SIM różnych operatorów zapewnia dużo większe zasięgi w każdym terenie co jest szczególnie ważne w mobilnej i trudnej pracy kamery.

Na życzenie klienta kamera może być wyposażona w dodatkowe łącze WiFi  służące m. in. do pobierania nagrań, konfiguracji systemu lub lokalnego sterowania PTZ.

Stała łączność przez LTE – karta SIM

Nie musisz już obawiać się o limit danych transferu LTE. Teraz do iCAM-MobileHD II oferujemy również kartę Internetową bez jakiegokolwiek limitu danych. Możesz np. połączyć zdalną kamerę iCAM z rejestratorem NVR (VMS) w dowolnym miejscu w Polsce i odbierać wszystkie strumienie z kamery w czasie rzeczywistym przez Internet. Karta SIM o nazwie simCAM nie posiada limitu danych ani jej transfer nie zostanie spowolniony. Dodatkowo karta posiada stały, zewnętrzny adres IP co zapewnia stały dostęp do kamery w identyczny sposób jak po przewodzie.

Inżynierzy Camsat w każdym momencie pomogą w doborze odpowiedniej karty SIM dla konkretnej lokalizacji. Zapraszam do kontaktu z całodobową pomocą techniczną 24/7.

 

LTE także poza UE

W przypadku klientów spoza Polski istnieje możliwość dostępu do kamery na kilka sposobów:

● Zewnętrzny adres IP  - Coraz więcej operatorów GSM umożliwia usługę dostępu do Internetu poprzez stały adres IP przez co dostęp do iCAM odbywa się w identyczny sposób jak po przewodzie. W tej opcji prędkość transmisji wideo i komfort sterowania PTZ jest najlepszy.

● VPN – System iCAM umożliwia włączenie prywatnego tunelu VPN pomiędzy operatorem, a kamerą. Opcja ta zapewnia bezpieczne połączenie z nieco niższą prędkością niż w opcji z zewnętrznym adresem IP.

● Cloud P2P – Dostęp do kamery odbywa się przez aplikację na urządzenia mobilne lub przez specjalny portal www. Opcja ta zależna jest od zastosowanej kamery IP w systemie iCAM np. Hikvision, Bosch, Axis itd. W tej opcji mamy możliwość sterowania PTZ oraz podglądu obrazu wideo z niewielkim opóźnieniem.

  połączenie przewodowe dostępne w każdej wersji systemu iCAM-PowerHD

 

Szybkie zgrywanie nagrań wideo

Najnowsza wersja iCAM-PowerHD umożliwia bardzo szybkie zgrywanie materiałów wideo z wewnętrznej pamięci urządzenia. Podłączenie przewodu sieciowego LAN jest możliwe bez otwierania urządzenia. Otrzymamy w ten sposób dostęp do iCAM z prędkością 100Mbps, który może służyć do konfiguracji, sterowania PTZ, podglądu obrazu ONLINE jak i podglądu z archiwum nagrań.

 

„Alarmy SMS” 

Kamera mobilna iCAM-PowerHD automatycznie informuje o wykrytych zdarzeniach alarmowych.

Najnowsza kamera mobilna samodzielnie poinformuje o wykrytych zdarzeniach alarmowych. Pracownik Straży Miejskiej lub Policji otrzyma SMS o wystąpieniu nie powołanego zdarzenia np. w przypadku:

● Wykrycia ruchu w obrazie kamery

● Wejściu intruza w zabroniony sektor

● Wykryciu pozostawionego pakunku bez opieki

● Wykryciu potężnych zmian dźwiękowych np. Wybuchu, odgłosów paniki, strzałów itd.

● Rozpoznaniu tablicy rejestracyjnej będącej na „czarnej liście” poszukiwanych

● Rozładowaniu się akumulatora

● Próbie nie powołanego demontażu kamery

● Opuszczeniu iCAM ze strefy monitorowania 

i wielu innych zaprogramowanych zdarzeń

….to wszystko mieści się w tak małej kamerze iCAM–PowerHD !

Modele iCAM-PowerHD 

icam-power modele 

iCAM na życzenie:  iCAM-X

Na życzenie klienta przystosowujemy system iCAM do kamery dowolnego producenta. Jeśli posiadasz już system monitorowania oparty o VMS Boscha, Axisa, Samsunga, Milestona , Novusa  lub inny i chcesz mieć mobilną kamerę w 100% kompatybilną z posiadanym VMSem wyślij do nas zapytanie a podamy szczegóły techniczne oraz możliwości.

 

Konfigurator kamer mobilnych serii iCAM:

W celu ułatwienia doboru kamer oraz wyboru odpowiednich parametrów dodatkowych przygotowaliśmy tabele z dostępnymi opcjami. Zaznacz wymagane parametry i wyślij do nas a wycenimy każdą możliwą konfigurację.  Jeśli którykolwiek z parametrów jest nie  jasny prosimy o kontakt. 

  

Lista niektórych opcji i funkcji.

iCAM-PowerHD posiada możliwość wyposażenia w liczne funkcje specjalne i możliwości. Poniżej niektóre opcje uzupełniające:

● iCAM-Battery - Dodatkowy moduł akumulatorowy pozwalający na przedłużenie pracy o 100% czyli czas pracy standardowej x2.

● WiFi – Transmisja bezprzewodowa do lokalnej konfiguracji, ściągania nagrań oraz pracy online. Kompatybilna z każdym laptopem, smartfonem czy tabletem wyposażonym w WiFi.  

● GeoSecurity - Geoolokalizacja GPS + system powiadomienia SMS/Email o demontażu lub kradzieży. System umożliwia poinformowanie użytkownika np. jeśli kamera opuści strefę montażu.

● PTZ-Keyboard/video - Klawiatura sterująca PTZ z joystickiem 3D do kamer iCAM oraz z ekranem do podglądu obrazu video z kamery w trybie online.

● RemoteControl - Pilot radiowy do zdalnego wyłączania kamery o zasięgu 10m. Znacząco wydłuża czas pracy akumulatora w przypadku używania kamery tylko w określonych sytuacjach.

● AudioLinc - Transmisja audio od operatora do głośnika kamery

● iCAM-TVRec -  Odbiornik z HDMI do podglądu 4 obrazów na TV z możliwością rejestracji wideo.

Zastosowanie

 

Monitoring tam, gdzie na stałe nie ma kamer CCTV.

 

 • Monitoring nielegalnych wysypisk śmieci - Kamera z akumulatorem
 • Obserwacja ciemnych uliczek i miejsc niebezpiecznych - Kamera 230V
 • Obserwacja z dużej odległości lub ukrycia - Kamera z zoomem 25x
 • Monitoring imprez masowych i wydarzeń publicznych - Kamera szybkiego montażu
 • Monitoring z samochodu Straży miejskich i służb specjalnych - Kamera z własnym zasilaniem 
 • Kamera do obserwacji miejsc wysoce niebezpiecznych np. monitorowanie konstrukcji tamy wodnej z dużej odległości - Kamera LTE
 • Zdalna obserwacja terenów powodziowych oraz zalewowych
 • Obserwacja rzek i stanu wody
 • Kamera do zdalnego dowodzenia akcjami w trakcie działań Straży Pożarnych z podglądem w dowolnym miejscu kraju
 • Monitoring gmin bez projektów i bez pozwoleń do realizacji w kilka dni
 • Podgląd na budowę 24 na dobę


 Kamery mobilne CAMSAT - katalog Zdalny wideo monitoring miast - iCAM Zdalny wideo monitoring miast - iCAM kamery mobilne CAMSAT - katalog

Parametry podstawowe

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision