Monitoring bezprzewodowy osiedla

Urządzenia bezprzewodowe obniżają znacznie koszty instalacji, koszt kładzenia kabli, koszt dodatkowych pozwoleń oraz nie powodują zniszczeń istniejącej już infrastruktury. Urządzenia bezprzewodowe nie tylko przesyłają obraz wideo, dźwięk, alarmy ale również umożliwiają sterowanie PTZ. Dodatkowo przekazują wszystkie funkcje, które posiadają kamery IP czy rejestratory. Mogą, jak urządzenie CDS-6IPMulti, mieć możliwość zasilania kamery PoE bezpośrednio z urządzenia nadawczego oraz podłączenie nawet 4 kamer IP bezpośrednio do jednego nadajnika, co znacząco obniża koszty instalacji.

Firma CAMSAT jest producentem urządzeń do bezprzewodowej transmisji obrazu, dźwięku oraz sterowania kamerami z 12 letnim doświadczeniem. W ofercie znajdziecie Państwo systemy transmisji dla kamer IPAHDCVI oraz CVBS. Bezprzewodowe przesyłanie sygnału z wykorzystaniem produktów z oferty firmy CAMSAT zapewnia jakość sygnału, która nie odstępuje od jakości sygnału przesyłanego po przewodzie. Poniżej znajdą Państwo przykładową instalację monitoringu osiedla, którą oparliśmy na produktach IP, które umożliwiają łatwą rozbudowę o kolejne kamery oraz dają możliwość podglądu obrazu na urządzeniach mobilnych.

Mobilny monitoring

iCAM-MobileHD to system dedykowany do zastosowań tymczasowych lub częstych zmian lokalizacji. Montaż urządzenia zajmuje zaledwie 3 minuty i nie wymaga żadnych specjalnych instalacji. Ponadto zapewnia dostęp do podglądu i nagrań poprzez łącze radiowe, wifi i LTE. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi może pracować 12-16 godzin bez zewnętrznego zasilania.

Przykładowa instalacja monitoringu miasta oparta o kamery IP oraz system bezprzewodowej transmisji CDS-6IPeco oraz CDS-6IPMulti

Centrum monitoringu znajduje się w biurowcu numer 1 . System CCTV został stworzony przy wykorzystaniu urządzeń CDS-6IPecoCDS-6IP/SMACDS-6IPMulti oraz anteny AP13-HV.

Moduł CDS-6IPeco przesyła z biurowca 1A sygnał do modułu CDS-6IPeco, który znajduje się na budynku 1.

Sygnał z 3 kamer IP znajdujących się na parkingu 2A przesyłany jest z przez nadajnik CDS-6IPMulti do odbiornika CDS-6IP/SMA, który znajduje się na dachu budynku .

Retransmisja sygnału

Sygnał z centrum handlowego 2B, szpitala 2C, nie może być przesyłany bezpośrednio do centrum monitoringu 1 ze względu na blokowanie go przez biurowiec 2  (brak widoczności optycznej). Dlatego na budynku  2 utworzono punk retransmisji.

Odbiornik radiowy Rx CDS-6IP/SMA z anteną dookolną AP13-HV znajduje się na budynku 2 i odbiera sygnał z nadajników Tx znajdujących się na budynkach 2A2B2C. Sygnał z wyjścia odbiornika Rx za pomocą przewodu zostaje podpięty do nadajnika, z którego sygnał przesyłany jest bezpośrednio do odbiornika Rx na budynku 1.

Obraz z kamer znajdujących się na boisku 3A, hali sportowej 3B oraz parkingu 3C przesyłany jest za pomocą nadajników CDS-6IPeco (Tx) do odbiornika CDS-6IPeco (Rx) na biurowcu 3. Odbiornik na biurowcu połączony jest przewodem do nadajnika, który znajduje się na tym samym budynku (retransmisja sygnału). Nadajnik przesyła sygnał do odbiornika znajdującego się w centrum monitoringu.