2016 rokiem HD i 4K w CAMSAT

CAMSAT systemy bezprzewodowej transmisji 2016

2016 rokiem HD i 4K w CAMSAT!

Rok 2016 stał się momentem przełomowym przesuwając ofertę CAMSAT z technologii analogowej w stronę nowych systemów w standardach IP, AHD i CVI. Wprowadziliśmy na rynek wiele wysokiej jakości systemów odpowiadających potrzebom rynku.

 

Systemy bezprzewodowe do kamer IP

W naszej ofercie pojawiły się trzy rodziny modułów dla kamer IP. Każda z nich jest przeznaczona do różnego rodzaju zastosowań. Seria CDS-6IP to uniwersalne moduły z łatwym panelem konfiguracji. Seria CDS-5IPmini to miniaturowe moduły do zastosowania wszędzie tam, gdzie rozmiar urządzenia jest kluczowy (montaż w ciasnych przestrzeniach, elewacje wymagające mało widocznych modułów). CDS-EasyIP to z kolei bardzo mocne łącze bezprzewodowe do kamer IP z bardzo łatwą konfiguracją - nie wymaga nawet instrukcji ani komputera, konfigurowany za pomocą przełączników DIPswitch.

 

 

  

iCAM-MobileHD – mobilny monitoring IP z LTE

iCAM-MobileHD to samowystarczalny system monitoring umożliwiający łatwą i szybką zmianę lokalizacji. To idealne rozwiązanie do monitoringu miejskiego (dzięki częstym zmianom lokalizacji kamery, służby mogą mieć podgląd na miejsca o największym zagrożeniu) lub tymczasowych lokalizacji (np. imprezy masowe, place budowy, itp.). Kamerę mobilną zaprojektowaliśmy tak, aby montaż w nowym miejscu był łatwy i szybki (tylko 3 minuty), co sprawia, że zmiana lokalizacji nie stanowi żadnej przeszkody. Stworzyliśmy ten produkt tak, aby jego użycie nie wymagało skomplikowanych projektów i specjalnych pozwoleń. Liczymy, że takie rozwiązanie ułatwi Państwu drogę administracyjną i pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa. System iCAM-MobileHD jest prosty obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy do instalacji urządzenia.

System iCAM-MobileHD posiada wbudowany rejestrator (umożliwiający nagrywanie materiału do 90 dni) i daje Państwu ma możliwość archiwizacji nagranego obrazu oraz dostęp do szybkiego podglądu. Dodatkowo, dzięki precyzyjnemu zoomowi optycznemu monitorowany jest obszar w promieniu 200 metrów.

iCAM-MobileHD posiada również akumulator zapewniający 12-16 godzin stałej pracy oraz funkcję zasilania z oświetlenia miejskiego. Akumulator może się ładować w godzinach nocnych, co umożliwia całodobową pracę systemu.


  

Systemy bezprzewodowe do kamer AHD

CAM8h-AHD - system bezprzewodowej transmisji sygnału z kamer AHD.


System bezprzewodowy dla kamer HD-CVI

System bezprzewodowy przeznaczony do transmisji sygnału z kamer w standardzie HDCVI nagrodzony Złoty Medalem na targach Securex 2016. Produkt pozwala na transmisję sygnału Full HD na odległość nawet 2000 m. W skład zestawu wchodzą:

QARA-CVI – nadajnik posiadający dwa wejścia CVI oraz dodatkowo 1 wejście IP, co pozwala na przesył sygnału z trzech kamer podłączonych bezpośrednio do 1 nadajnika

EVIF-Multi – odbiornik nawet 4 sygnałów Full HD jednocześnie, współpracujący z hybrydowymi lub sieciowymi rekorderami obsługującymi protokół ONVIF.

Bezprzewodowy moduł telemetryczny do sterowania PTZ

CD-08 to nowe miniaturowe, hermetyczne urządzenie to bezprzewodowej transmisji sygnału RS-485 na odległość 3 km na częstotliwości 868 MHz.
Moduł przeznaczony jest do transmisji danych i sterowania kamerami PTZ. System telemetryczny umożliwiający sterowanie kamerami PTZ, AHD, TVI, CVI i analog z RS-485.

Z uwagi na niską częstotliwość oraz zaawansowaną bardzo czułą modulację transmisji, przekaźnik radiowy nie wymaga pełnej widzialności optycznej pomiędzy antenami. Można przesłać transmisje sterowania PTZ nawet przez niewielkie przeszkody typu korany drzew, ogrodzenia, pojedyncza ściana lub zespolona szyba.


Akcesoria do kamer IP i modułów radiowych IP

X-CAMswitch – switch do kamer IP

X-CAMswitch to 4-portowy, zewnętrzny przełącznik switch PoE pracujący w sieciach LAN 10/100 Base-T. Umożliwia podłączenie do sieci LAN oraz zasilenie 4 kamer IP PoE. Każdy kanał PoE zabezpieczony jest niezależnie automatycznym bezpiecznikiem. Przełącznik X-CAMswitch/12 posiada wejście zasilania 12-48V AC/DC, co umożliwia podpięcie standardowego, taniego zasilacza 12V DC, zasilacza buforowego, akumulatora, zasilacza z kamery obrotowej 24V AC lub zasilacza DC 48V. 

PoER-24 – konwerter zasilania PoE

PoER-24h to hermetyczny konwerter zasilania zmieniający napięcie z PoE 48V na PoE 24V. Przeznaczony do zasilania kamery IP oraz nadajnika radiowego IP. Podłączając do konwertera PoER-24h źródło zasilania PoE48V lub DC od 35V do 48V zasilamy dwa wyjścia adaptera. Na jednym wyjściu otrzymujemy napięcie PoE48V + LAN, które podłączamy do kamery IP. Na drugim wyjściu napięcie wynosi 24V i służy do zasilenia modułu radiowego IP.

Konwerter PoER-24h znakomicie nadaje się do zasilania modułów radiowych IP z przełączników PoE.

PoER-24h współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku systemami transmisji dla kamer IP, które do pracy wymagają zasilania 24V.

Produkt dostępny również w wersji wewnętrznej PoER-24.

Plany na przyszłość…

W przyszłym roku planujemy dalszy rozwój modułów IP i rozszerzenie oferty o systemy AHD 2.0 Mpix oraz wyczekiwany system TVI. Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie www i profilu Facebook.

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision