Monitoring AHD

Dodano: 2016-08-09

Nowoczesny monitoring CCTV

 

Skąd wzięła się technologia AHD?

Technologia ta pojawiła się po raz pierwszy w Korei Południowej wprowadzona przez firmę Nextchip. Możliwości i potencjał tego pomysłu został jednak szybko rozpowszechniony przez inne firmy z branży, między innymi była to firma CAMSAT.

 

Czym jest standard AHD?

Analog High Definition to technologia, która może zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jedną z najważniejszych cech AHD jest doskonała jakość transmisji sygnału. Bezprzewodowy przesył może być nadawany z dużych odległości (600m nie tracąc przy tym na jakości, a także przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń sygnał nie jest zakłócany i dodatkowo zabezpieczony przed przechwytywaniem danych. Możliwe jest również połączenie przewodowe. Co istotne, jeden przewód może przekazywać naraz sygnał audio i wideo, a także zasilać urządzenia AHD. Jest to sposób na ograniczenie kosztów na zakup dodatkowego okablowania, a także stworzenia przejrzystych instalacji monitoringu. Mówiąc o instalacjach warto zaznaczyć, iż urządzenia AHD mogą być wyposażone w wejścia CVBS, dzięki czemu kamery AHD mogą być instalowane do istniejących już systemów analogowych bez konieczności wymiany całego okablowania i urządzeń rejestrujących DVR. Przykładowa instalacja systemu AHD po kablu koncentrycznym ze wzmacniaczem sygnału.

 

Bezprzewodowy monitoring AHD

 

Przyszłość systemów AHD

Poprzez rosnące zainteresowanie standardem AHD, a także wielkie możliwości tej technologii, przy porównywalnie niskimi cenami zakupu i instalacji, możliwe jest, że ten rodzaj monitoringu stanie się jednym z najbardziej powszechnych instalacji na świecie. Szacuje się, że AHD wyprze niebawem tradycyjne systemy CCTV.

 

Urządzenia AHD w naszej firmie

Firma CAMSAT zaprojektowała już pierwsze urządzenia w standardzie AHD. Takimi produktami są: CAM8h-AHD, CAM8h-Multi2/AHD, CAM8h.

 

Dla kamer AHD

System bezprzewodowego monitoringu AHD

CAM8h-AHD

System transmisji dla jednej kamery AHD

Transmisja sygnału z kamer AHD

CAM8h-Multi2/AHD

System transmisji dla dwóch kamer AHD

System transmisji z kamer AHD

CAM8h-PTZ/AHD

System transmisji AHD dla kamer szybkoobrotowych

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision