Monitoring CVI

Czym są systemy CVI?


HD-CVI wprowadziła chińska firma Dahua. Jest to system do transmisji sygnału wideo (Full HD) przy użyciu tradycyjnych złącz analogowych systemów. CVI występuje w dwóch specyfikacjach:
-1920H (1920 x 1080);
-1280H (1280 x 720);


Co dobrego można znaleźć w standardzie CVI?


System wyposażony jest w automatyczną kompresję sygnału Auto Signal Compensation. Pozwala to na unikanie zniekształcania sygnału na długich odległościach. Urządzenia CVI mogą mają daleki zasięg przy wykorzystaniu kabla koncentrycznego o impedancji 75 omów.
Działa on na podobnej zasadzie jak systemy analogowe, dlatego może on być stosowany w istniejących już instalacjach i nie wymaga wymiany całego monitoringu. Jest jednak znacznie wydajniejszy i bardziej opłacalny.
Są to urządzenia dwukierunkowe co daje dodatkowe możliwości kontroli, a możliwość przesyłania wideo, audio i dwukierunkowe sterowanie ogranicza się do jednego przewodu.
System CVI jest bardzo podobny do standardu AHD. Szacuje się, że jedynymi różnicami jest nieznaczna różnica jakości, odrobinę wyższe koszty i standard pół-otwarty (AHD to standard otwarty).


Urządzenia CVI w naszej firmie


Nasza firma idąc z najnowocześniejszą technologią zaprojektowała urządzenia działające w standardzie CVI. Są to urządzenia: EVIF-Multi i system QARA CVI.

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision