Zastosowanie systemów CCTV

Data aktualizacji: 2016-10-15

Artykuł przedstawia kilka przykładowych zastosowań monitoringu wizyjnego opartego o bezprzewodowe systemy CCTV. Opisuje w jakich miejscach warto zastosować system monitoringu w celu ochrony dóbr i poprawy bezpieczeństwa.

 

Dbanie o komfort poprzez zwiększenie poczucia bezpieczeństwa

Jedna z ważniejszych zalet wizyjnych systemów zabezpieczeń jest poprawa komfortu psychicznego ludności poprzez zwiększenie ich poczucia bezpieczeństwa. Kamery zamontowane w takich miejscach jak hotele, puby, dyskoteki, ośrodki wypoczynkowe znacznie podnoszą poczucie bezpieczeństwa i komfort wypoczynku.

 

Domki wczasowe / pola namiotowe

Bezpieczeństwo oraz ochrona przed kradzieżą i wandalizmem jest jednym z głównych powodów montowania kamer monitoringu w miejscach, których stały dozór jest utrudniony np. z powodu rozległego obszaru.

Autostrady, monitoring bram wjazdowych

Monitoring zamontowany na bramkach autostrad, przy bramach wjazdowych pozwoli na rejestrowanie wszystkich pojazdów (marki pojazdu a nawet tablic rejestracyjnych) wjeżdżających i wyjeżdżających z obszaru monitorowanego.

 

Parkingi samochodowe

Monitorowanie parkingów samochodowych np. przed centrami handlowymi nigdy nie było tak łatwe. W sytuacji, gdy zajdzie potrzeba zastosowania instalacji monitoringu na już istniejącym obiekcie niezastąpiona okaże się bezprzewodowa transmisja obrazu i dźwięku. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wielu problemów z kładzeniem instalacji przewodowej.

Radiowy system monitoringu dzielimy ze względu na rodzaj kamer:
- kamery IP
- kamery analogowe HD
- kamery analogowe PAL/NTSC.

Dodatkowo monitoring bezprzewodowy może obsługiwać kamery PTZ.

 

Obiekty z automatami do gier, napojów, przekąsek

Automaty do gier o raz przeznaczone do dystrybucji różnych produktów są często celem wandali, złodziei. W obiektach całodobowych idealnie sprawdzi się system CCTV stworzony w oparciu o kamery z dodatkowym zabezpieczeniem przed uszkodzeniem lub ukryte kamery.

 

Recepcje i bary

Osoby pracujące w recepcji lub za barem są często ofiarami ataków agresywnych, pijanych klientów. W takich miejscach warto instalować kamery, które często pełnią funkcję odstraszająca potencjalnych agresorów.

 

Monitoring pracowników

Kamery skierowane na kasę z pieniędzmi służą między innymi do zniechęcenia pracowników do oszustwa. Dodatkowo systemy kamer zamontowane w biurach pozwalają pracodawcy „pilnować” aby pracownicy wykonywali swoje zadania w należyty sposób.

Muzea

Ochrona historycznych miejsc jest znacznie łatwiejsza przy wykorzystaniu systemu kamer CCTV, niż tylko przy wykorzystaniu pracowników pilnujących często rozległych terenów. Często w takich miejscach wykorzystywane są zarówno kamery zewnętrzne jak i wewnętrzne. Dodatkowo muzea, galerie często korzystają z systemów instalacji przemysłowych, które np. w połączeniu czujnikami ruchu, dymu mogą wykonywać określone zadania np. włączenie alarmu, zraszaczy czy zamknięcie rolet antywłamaniowych. Zazwyczaj w obiektach historycznych nie ma możliwości stworzenia instalacji monitoringu opartej o przewody. W takich miejscach największym zainteresowaniem cieszą się monitoring bezprzewodowy – link do produktów.

Dbanie o bezpieczeństwo ludności, mieszkańców miast

Pilnowanie porządku jest dużo łatwiejsze dzięki wykorzystaniu systemów monitoringu wykonanych w oparciu o kamery PTZ (Pan Tilt and Zoom), które mogą się obracać i przybliżać obraz. Dzięki temu operator monitoringu ma możliwość obserwacji pojazdów, ludzi, którzy zmieniają swoje położenie. Dodatkowo przybliżenie pozwala na nagranie np. tablicy rejestracyjnej pojazdu lub twarzy podejrzanego.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision