Pytania i odpowiedzi techniczne w temacie bezprzewodowej transmisji obrazu - Systemy analogowe CAM i TCO

 • podłączyć odbiornik bezpośrednio do monitora, krótkim przewodem koncentrycznym,
 • zmienić numer kanału pracy,
 • sprawdzić zasilacz (podłączyć urządzenia pod inny model),
 • w przypadku, gdy na obiekcie uruchomionych jest kilka systemów jednocześnie, uruchomić tylko jeden zestaw i sprawdzić jego działanie,

najczęściej powodem tego typu zakłóceń są słabej jakości zasilacze (o wysokich tętnieniach napięcia). Należy podłączyć wysokiej jakości zasilacz (stabilizowany transformatorowy lub impulsowy).

Przyczyną śnieżenia obrazu jest najczęściej zbyt słaba jakość połączenia radiowego. Najczęstszymi przyczynami są:

 • zbyt duża odległość pomiędzy nadajnikiem oraz odbiornikiem (jeżeli jest to możliwe należy użyć zewnętrznych anten, zwiększających zasięg zestawu lub użyć innego typu urządzenia, przeznaczonego na daną odległość),
 • przeszkoda pomiędzy antenami – w tym przypadku należy stworzyć pośredni punkt retransmisyjny, omijający przeszkodę.

Powyższe zakłócenie najczęściej pojawia się w przypadku, gdy na obiekcie są używane zestawy do transmisji cyfrowej. Należy:

 • zmienić kanał pracy urządzenia,
 • przesunąć maszt odbiorczy na odległość co najmniej 7 metrów od zestawów cyfrowych.

 • sprawdzić zasilacz (patrz pkt. 2),
 • za pomocą potencjometru VR (w nadajniku) wyregulować poziom sygnału wideo,
 • sprawdzić dopasowanie impedancyjne przewodów wideo (zastosować terminator – rezystor 75 ohm),
 • przyczyną może być zbyt słaby sygnał wideo (należy zastosować wzmacniacz korekcyjny wideo),
 • w przypadku stosowania skrętki UTP, należy pamiętać o konieczności stosowania transformatorów wideo.

Seria produktów iCAM

Liczba ta jest oznaczeniem wielkości przybliżenia optycznego ZOOM. Kamera X25 będzie mogła wykonywać przybliżenia z większej odległości niż kamera z X4. Czy większy zoom tym będzie się lepiej sprawdzała w identyfikowaniu twarzy i tablic rejestracyjnych.

Każda kamera iCAM …. X25 która w standardzie posiada oświetlenie nocne IR oraz zoom optyczny na 200 metrów sprawdzi się w takiej funkcji najlepiej dzięki zapewnieniu możliwości rozpoznawania i identyfikacji z bardzo dużej odległości. Systemy iCAM można uzbroić w zoom nawet X50 ( zasięg 400-500m)!

Zdalny dostęp bezprzewodowy jest standardową funkcją naszych wszystkich produktów iCAM. Do zdalnego podglądu oraz sterowania wystarczy, komputer,  tablet lub telefon z aplikacją. Warto zainwestować w tablety o szybkim procesorze aby dostęp do kamer był natychmiastowy. W samochodzie dobrze jest też umieścić router LTE z anteną na dachu, aby tablet się łączył przez lokalne Wi-Fi a transmisja była ciągła niezależnie od lokalizacji pojazdu. Aplikacją, która działa szybko i bardzo sprawnie z kamerami Hikvision to Hik-connect.

Tak. System iCAM-Power może być sterowany w ten sposób za pomocą SMS lub przez panel www. Dodatkowo iCAM-Power posiada tryb głębokiego StandBy  który umożliwia czuwanie przez wiele dni.

Tak. Kamera może nagrywać w trybie ciągłym albo po wykryciu ruchu lub zdarzenia, takiego jak:  przekroczenie linii narysowanej na obrazie czy zniknięcie określonego obiektu, wtargnięciu, wykryciu dźwięku o bardzo dużej sile ( np wybuchu lub uderzenia).

Tak. Kompatybilność zależy od zastosowanej kamery w systemie iCAM. Jeśli zastosujemy kamerę Hikvision to polecamy rejestrator tej samej marki aby wykorzystać 100% jej funkcji. To samo dotyczy VMS-ów różnych producentów. Jeśli model kamery występuje na liście kompatybilności z danym VMS to oznacza że iCAM z tą kamerą będzie działał identycznie.

 

Czas pracy zależny jest od poboru prądu przez samą kamerę IP. Zalecamy stosować kamery o mocy do 10-25W.

Czas pracy iCAM-Power z kamerą obrotową  X4 to 3 doby; z kamerą X25 to około 32-48h zależnie od intensywności pracy kamery (obroty i włączony IR oświetlenia nocnego). W celu wydłużenia czasu pracy stosuje się dodatkowe akumulatory zewnętrzne o symbolach iCAM-Battery i iCAM-Battery230.

Kamery wyposażone są w mocowanie szybkiego montażu mechanicznego. Sam montaż polega na wsunięciu kamery w specjalne gniazdo mechaniczne i zablokowanie go kłódką. Wcześniej musimy tylko zamocować do słupa lub elewacji lekkie gniazdo montażowe. Montaż gniazda polega na zaciśnięciu stalowych opasek zaciskowych lub kołków które znajdują się w zestawie.

TAK. Jest możliwość zastosowania osobno kamery i osobno jednostki głównej. Samą kamerę można zawiesić w dowolnym , dyskretnym miejscu. Przewód łączący samą kamerę z jednostką główną to standardowy przewód UTP (skrętka) z PoE. Zalecana jest długość do 50 metrów, zależna od jakości przewodu UTP oraz poboru prądu samej kamery IP.

Waga systemu iCAM ze standardowym i bardzo lekkim akumulatorem Li-Ion to około 11-14kg zależnie od zastosowanej kamery. Identyczny system oparty na tańszych akumulatorach żelowych ważył by co najmniej 30kg i miał by 3-4 razy większe rozmiary.

Tak, jest możliwy inny kolor RAL oraz maskowanie folią.

Systemy iCAM mogą być wyposażone w awaryjne buforowanie nagrań i odzyskiwanie utraconych ujęć. Np. w przypadku występowania zakłóceń lub przerw w łączności, system automatycznie zapisze obraz lokalnie w kamerze a po przywróceniu łączności radiowej natychmiast zsynchronizuje dane w zdalnym rejestratorze. Poprzez taką funkcję mamy zawsze aktualne nagrania w zdalnym rejestratorze NVR.

 • Braki komunikacji przez LTE mogą wystąpić poprzez w przypadku zablokowania karty SIM przez operatora GSM. To zdarza się czasami u operatorów PLUS GSM. Wtedy trzeba na nowo wymusić połączenie LTE. Aby automatycznie wymusić połączenia z kartą SIM należny w iCAM-LTE ustawić watchdoga który będzie wykonywał testy PING z własnym adresem publicznym np. IP karty SIM np 88.21.123.43 +  po pięciu nie udanych próbach połączenia PING wykonaj reset.
 • Drugi sposób to wysłanie SMSa na nr karty SIM z rozkazem reboot. Spowoduje natychmiastowe zresetowanie łączności. Po takim SMSie łączność 4G zostanie przywrócona. Treść rozkazu SMS: [użytkownik][spacja][hasło][spacja][rozkaz] np admin hasło reboot
 • Na komputerze PC:
  • Do szybkiego podglądu i ustawień zalecamy zawsze stosować przeglądarkę IE ( Internet Explorer) Proszę tylko pamiętać aby wszystkie ciastka i zapisane pliki tymczasowe przeglądarki IE: Ustawienia/Bezpieczeństwo/Usuń całą historię przeglądania. Po takim zabiegu będzie działał dużo sprawniej.
  • Stosować program typu VMS do podglądu obrazów na żywo i nagrań np HIK-Central, iVMS-4200, Milestone, VMS DSS Pro
 • Na komórkach i tabletach:
   • Aplikacje HIK-Connect, iDMSS,