Artykuł 1

Monitoring barek

       

Specjalne systemy do monitoringu pracy barek i innych jednostek pływających. Wieloletnie doświadczenie w realizacji takich transmisji pozwoliło opracować zestawy nadawczo-odbiorcze, które świetnie realizują transmisję obrazu w tak trudnych i różnorodnych warunkach pracy. Poruszające się obiekty oraz duża wilgoć wymaga specjalnych systemów łączności video. Dzięki zastosowaniu cyfrowych sygnałów transmisji gwarantujemy stabilną łączność pomiędzy punktami mobilnymi. Zastosowanie zestawów z serii „Wireless Barge” zapewni niezmienną jakość obrazu na całej trasie poruszających się obiektów. Systemy transmisji pracujące na wysokiej częstotliwości wymagają wymagają widzialności optycznej pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem.

Możliwe konfiguracje systemów z serii „Wireless Barge”:

Konfiguracja nr 1

Barka z kamerami i nadajnikiem dookolnym 360° przesyła sygnał na brzeg do odbiornika radiowego, który odbiera sygnał o kącie do 60°.
Barka może się obracać w oku własnej osi oraz przemieszczać się w zakresie 60° do odbiornika.

Konfiguracja nr 2

Barka z kamerami i dookolnym nadajnikiem 360° przesyła sygnał do dookolnego odbiornika 360°
Obraz może być przesyłany z barki dookoła i może być odebrany dookolnie na innej barce lub na lądzie. Zestaw taki umożliwia także nadawanie sygnałów z lądu na pływające barki.