Artykuł 1

Bezprzewodowy monitoring placów budowy

Plac budowy to miejsce szczególnie trudne do zabezpieczenia z uwagi na utrudnioną instalację czy też brak możliwości podłączenia i zasilenia standardowego monitoringu. Jednocześnie zapewnienie monitoringu jest tematem niezwykle ważnym zarówno z uwagi na bezpieczeństwo pracowników, jak i z uwagi na potrzebę zabezpieczenia wartościowych materiałów budowlanych.

Do zabezpieczenia takiego terenu idealnym rozwiązaniem jest system bezprzewodowy iCAM-MobileHD stanowiący niezależne i samowystarczalne urządzenie spełniające wymagane funkcje. Montaż urządzenia nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji i zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy umieścić kamerę na słupie lub ścianie stosując dołączony uchwyt i podłączyć do zasilania.

Opcja 1:    iConstruction-CAM – kamera mobilna do szybkiego uruchomienia na placach budowy

Mobilne kamery z serii iConstruction-CAM które bardzo szybko można przenieść w nowe miejsce lub na nową budowę. Instalacja polega tylko na włożeniu wtyczki do gniazdka 230V i powieszeniu wysoko na słupie, latarni lub ścianie.

Podgląd z kamery jest całkowicie bezprzewodowy i możliwy z dowolnego miejsca na świecie poprzez łącze LTE którego koszt miesięczny to tylko 69,- zł. (transmisja obrazu HD 24h/dobę/cały miesiąc)

Kamera posiada możliwość zdalnego obracania PTZ i wykonanie bardzo dużych zbliżeń optycznych (zoom x 25) aż na 200m co umożliwia monitorowanie bardzo dużego terenu tylko jedną kamerą. System wykorzystywany na wielu ważnych inwestycjach budowlanych z transmisją obrazu do dowolnego biura lub domu.

Obrazy ze wszystkich kamer np. rozproszonych po całym kraju można odebrać za pomocą iCAM-TVRec z wyjściem HDMI i wyświetlić na własnym TV.

Uruchomienie oraz ustawienia
mobilnej kamery iCAM-MobileHD

Sterowanie PTZ i powiększenie optyczne zoom
w iCAM-MobileHD II

Powyżej obraz ONLINE z kamery iCAM. Kamera mobilna iCAM-MobileHD monitoruje teren w promieniu 200 m. Posiada też funkcję nagrywania i przechowywania materiałów przez 30-90 dni oraz zdalny dostęp z urządzeń mobilnych poprzez wifi, możliwość transmisji radiowej oraz dostęp LTE. System posiada też wbudowany akumulator zapewniający pracę przez 12-16 godzin, co jest niezwykle przydatne przy czasowym braku zasilania lub przypadkowym wyłączeniu sieci zasilającej budowę.

Opcja 2.    GlobalCAM-LTE na place budowy

Zestaw do szybkiego uruchomienia monitoringu terenów budowy i łatwego przenoszenia na kolejną budowę.

Nadajnik bezprzewodowy GlobalCAM-LTE umożliwia podłączenie do 3 kamer IP oraz  podgląd  tych kamer z dowolnego miejsca na świecie. Płynny obraz HD, szybkie i stabilne sterowanie PTZ i robienie zbliżeń to tylko niektóre możliwości monitorowania terenów z odległych lokalizacji. Wystarczy zasilić tylko nadajnik GlobalCAM-LTE, a kamery zostaną zasilone bezpośrednio z nadajnika. Obraz zostanie przesłany automatycznie do Twojego komputera lub wyświetlony na TV.

Zamawiając GlobalCAM-LTE z kartą SIM otrzymasz od nas cały zestaw w pełni uruchomiony,  który wystarczy tylko wpiąć do gniazdka 230V a obrazy z całego kraju pojawią się w Twoim biurze.

Opcja 3.    X-CAM II + GlobalCAM-LTE

Zestaw do szybkiego uruchomienia większego monitoringu terenów budowy i możliwością przenoszenia bez udziału specjalisty.

Wszystko zasilane z jednego gniazdka 230V np. z przedłużacza. Podpinasz tylko dowolne kamery IP, a obraz pojawi się w Twoim biurze, gdzie będziesz mógł go zarejestrować i sterować kamerami PTZ.

Więcej fachowej informacji udzielą doradcy techniczni CAMSAT.

Poniżej przykładowe konfiguracje bezprzewodowego monitoringu budowy. 

Monitorowanie terenów budowy i inwestycji zagwarantuje:

  • Spadek ilości kradzieży sprzętu lub materiałów budowlanych
  • Spadek aktów wandalizmu i strat materialnych
  • Lepszą kontrolę nad dostawami materiałów budowlanych
  • Kontrolę ONLINE położenia sprzętu budowlanego
  • Monitorowanie obowiązków wykonywanych przez pracowników
  • Materiał dowodowy na żądanie w postaci cyfrowej – czyli łatwej do obróbki i przesyłania
  • Zdalny podgląd HD z biura, z domu lub na wakacjach – zawsze płynnie i z możliwością sterowania PTZ

Tylko najwyższa jakość.

Pamiętaj, że monitoring CCTV musi działać zawsze 24h/dobę i w każdych warunkach. Nie ryzykuj, wybierz specjalistów i sprawdzony sprzęt. Systemy bezprzewodowe CAMSAT pracują w prawie 30 krajach na całym świecie i zaufały nam m.in. instytucje bezpieczeństwa oraz wojsko. Więcej informacji udzielą doradcy techniczni CAMSAT lub skorzystaj z całodobowej pomocy technicznej 24h/7