iCAM-MobileHD II – już jest !

 

iCAM-MobileHD I i II tzw. „Kamera mobilna na latarnię oświetleniową ” 

iCAM-MobileHD II to już druga edycja unikalnego i innowacyjnego systemu kamer mobilnych stworzona przez polskich inżynierów. iCAM w wersji pierwszej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i tworzy nowe spojrzenie na szybki monitoring miejsc bez infrastruktury. Teraz monitoring gminy i obszernych terenów możesz zrealizować w kilka dni i do tego nie potrzebujesz projektów ani żadnych pozwoleń.

Masz problem z dużymi kosztami za sprzątanie nielegalnych wysypisk śmieci – zamontuj 300m dalej iCAMa i zarejestruj wszystko i wszystkich z dużej odległości w ukryciu.

Kamery iCAM-MobileHD II zasilane i ładowane w nocy z latarni oświetleniowej będą monitorowały cały teren przez całą dobę a obraz i sterowanie będzie dostępne w dowolnym miejscu w kraju.

W kamerach iCAM-MobileHD obraz najwyższej jakości, ze znikomą kompresją rejestruje się wewnątrz kamery. Każda kamera posiada pamięć umożliwiając archiwizowanie nagrań od 30 do 90 dni wstecz.  

Zastosowania innowacyjnych kamer iCAM: 

      ● Długoterminowe monitorowanie terenów z występowaniem chociaż chwilowego źródła zasilania 230V

np. latarnia oświetlenia ulicznego zasilana tylko w nocy lub z przedłużacza 230V.

      ● Monitoring miejski z dowolnej latarni oświetleniowej 230V

      ● Obserwacja placów budowy i terenów inwestycyjnych

np. budowy autostrad, odległych i ważnych strategicznie obiektów, mostów i konstrukcji w miejscach niebezpiecznych, itd.

      ● Monitorowanie inwestycji budowlanych oraz podwykonawców przez kierowników i właścicieli firm

      ● Monitoring gmin bez projektów i bez pozwoleń do zrealizowania w 3 dni

Teraz monitoring wideo jest możliwy w każdym miejscu i to bez żadnych przewodów.

      ● Monitoring nielegalnych wysypisk śmieci

Kwartalne koszty sprzątania pokrywają zakup kilku takich kamer, które dodatkowo rozwiążą również inne problemy.

      ● Obserwacja niebezpiecznych skrzyżowań i przejść drogowych, które nie posiadają monitoringu przewodowego

      ● iCAM-MobileHD posiada cechy kamery operacyjnej z własnym zasilaniem na 12h oraz kamer do obserwacji długoterminowej z automatycznym ładowaniem

      ● Zdalna obserwacja

      ● Kamera na samochodzie firmy ochroniarskiej i służb specjalnych

      ● Bardzo szybkie reagowanie na zgłoszenia i skargi mieszkańców gmin

      ● Monitoring przejść granicznych

      ● Monitorowanie miejsc przebywania nielegalnych emigrantów 

 

Najnowszy iCAM-MobileHD II umożliwia:

● Rejestrację wewnątrz kamery w wysokiej jakości obrazu HD aż do 2k (4Mpix) przez 30-90dni

● Ciągłą rejestrację zdalną na zewnętrznym NVR lub VMS w dowolnym miejscu na świecie

● Noktowizyjne oświetlenie nocne IR o zasięgu od 150 do 500m

● Zdalne sterowanie PTZ oraz podgląd w czasie rzeczywistym przez LTE

● Zdalne wyłączanie w celu oszczędzania energii – SMS

● Zdalne informowanie użytkownika o stanie akumulatora, alarmach i zdarzeniach w obrazie - SMS/email

● Własne zasilanie akumulatorowe na 8-12h i możliwość ładowania 230V np. w nocy z latarni oświetleniowej.

● Integrację z centrum monitorowania VMS firmy Bosh, Milestone, QNAP, Ganz i wielu innych

● Możliwość przedłużenia czasu pracy na zasilaniu akumulatorowym o 200% za pomocą dodatkowego modułu iCAM-Battery (24-36h)

● Geolokalizacja kamery z GPS i mapą

● Mocowanie wsuwane jeszcze łatwiejsze i szybsze w montażu.

● Zewnętrzny, hermetyczny port LAN do szybkiego pobierania nagrań i konfiguracji

● Możliwość wyposażenia w kolejne opcje:

● RemoteControl – pilot zdalnego wyłączania/włączania

● AudioLine - wyjście głośnikowe Audio do transmisji ostrzeżeń od operatora do kamery 

● Automatyczne śledzenie osób i pojazdów poruszających się

● Zapis tablic rejestracyjnych oraz twarzy

● iCAM-TVrec – odbiornik internetowy 4 obrazów z kamer iCAM z wyjściem HDMI i z możliwością rejestracji

…i wiele innych

 

Opis najważniejszych funkcji

 

VMS - Zintegruj iCAM z monitoringiem miejskim

System iCAM-MobileHD kompatybilny jest z większością systemów zarządzania monitoringiem VMS..

iCAM możesz stosować z takimi systemami zarządzania monitorowaniem wideo jak:

● BOSCH Video Management System (BVMS)

● Milestone (VMS)

● Genetec

● QNAP Surveillance Station

● Hikvision (iVMS)

● NOVUS Management System (NMS)

● GANZ

● Alnet

…. i wiele innych

Zależnie od wersji oraz posiadanej licencji VMS  przygotowujemy system iCAM z kompatybilnym firmware kamery. W tym celu skontaktuj się z działem technicznym w celu doboru i uściślenia kompatybilności.

 

Noktowizja - Obserwuj i rejestruj z dużej odległości także w nocy

Kamera iCAM obserwację wykona nawet z odległości 200m przez co jest nie widoczna dla potencjalnej osoby monitorowanej. Standardowo każdy iCAM-MobileHD II wyposażony jest w noktowizyjny oświetlacz na podczerwień o zasięgu nawet 150m a na specjalne życzenie zasięg ten możemy wydłużyć aż do 500m.

Wystarczy 230V

Wystarczy zasilanie 230V tylko w nocy np. z latarni oświetleniowej aby naładować wewnętrzny akumulator na następne 8-12h. System iCAM automatycznie naładuje akumulatory i zapewni całodobową ciągłość monitorowania.

Uwaga: Podane czasy pracy akumulatora są zmierzonym czasem pracy w skrajnych warunkach pogodowych przy -20°C,  przy zajętości PTZ poniżej 5% i włączonym oświetleniu nocnym IR w czasie ładowania z 230V.

 

Tryb: CAM-OFF

iCAM-MobleHD I umożliwia zdalne wyłączanie i załączanie większości bloków kamery  i rejestracji na dowolny okres czasu np.w czasie nie aktywności działań  i to bez konieczności dostępu do samej kamery. Sterowanie tym trybem odbywa się poprzez wysłanie krótkiego rozkazu SMS  z dowolnego telefonu komórkowego. Załączenie całego systemu w raz z nagrywaniem odbywa się ekspresowo w ciągu kilkunastu sekund od wysłania SMS.

 

Łączność całkowicie bezprzewodowa:  LTE + 5,6GHz

iCAM-MobileHD II w standardzie posiada najnowsze łącze bezprzewodowe GSM LTE zapewniające podwójne pokrycie zasięgiem. Użycie aż dwóch kart SIM różnych operatorów zapewnia dużo większe  zasięg w każdym terenie co jest szczególnie ważne w pracy mobilnej.

Dodatkowo kamera została wyposażona w łącze radiowe o zasięgu 500-1000m  służące m.in. do połączenia z innymi kamerami iCAM lub podpięcia kamer do sieci HotSpot w dowolnej sieci LAN.

 

SIMcam - Stała łączność przez LTE 24/7

Nie musisz już obawiać się o limit danych transferu LTE. Teraz iCAM-MobileHD II oferowany jest także w pakiecie z kartą Internetową bez jakiegokolwiek limitu danych. Możesz np. połączyć zdalną kamerę iCAM z rejestratorem NVR (VMS) w dowolnym miejscu w Polsce i odbierać wszystkie strumienie z kamery w czasie rzeczywistym przez Internet. Karta SIM o nazwie „SIMcam” nie posiada limitu danych a jej transfer nie zostanie spowolniony. Dodatkowo karta posiada stały adres IP więc dostęp do kamery odbywa się w identyczny sposób jak po przewodzie.

 

LTE także w Europie i poza UE

W przypadku klientów z poza Polski istnieje możliwość dostępu do kamery na kilka sposobów:

● Zewnętrzny adres IP  - Coraz więcej operatorów GSM umożliwia usługę dostępu do Internetu poprzez stały adres IP przez co dostęp do iCAM odbywa się w identyczny sposób jak po przewodzie. W tej opcji prędkość transmisji wideo i komfort sterowania PTZ jest najlepszy.

● VPN – System iCAM umożliwia włączenie prywatnego tunelu VPN pomiędzy operatorem a kamerą. Opcja ta zapewnia bezpieczne połączenie z nieco niższą prędkością niż w opcji z zewnętrznym adresem IP.

● Cloud P2P – Dostęp do kamery odbywa się przez aplikację na urządzenia mobilne lub przez specjalny portal www. Opcja ta zależna jest od zastosowanej kamery IP w systemie iCAM np. Hikvision, Bosch, Axis itd. W tej opcji mamy możliwość sterowania PTZ oraz podglądu obrazu wideo z niewielkim opóźnieniem .

połączenie przewodowe LAN dostępne w każdej wersji systemu iCAM-MobileHD II

  

Dodatkowe zasilanie akumulatorowe

iCAM-Battery   - Dodatkowy moduł zasilania akumulatorowego do kamer mobilnych z serii iCAM o pojemności 64Ah zapewniając trzy krotnie dłuższy czas pracy kamery iCAM-MobileHD II. Moduł przystosowany jest do zewnętrznych i ciężkich warunków atmosferycznych z zakresem temperatur już od -10 do +55sC i IP66. Wyposażony w kompatybilne z kamerami szybkozłącza wsuwane przez co montaż na słupie lub elewacji trwa kilka sekund.

iCAM-Battery zalecany jest do kamer mobilnych z opcjami pobierającymi większy prąd przez co znacząco może wydłużyć standardowy czas prac np: opcja oświetlenia noktowizyjnego IR powyżej 100-150m, bardzo częste wykorzystywanie funkcji PTZ i skanowania, ciągłej transmisji LTE w obszarach o słabym sygnale GSM itd.

Modele iCAM-MobileHD II

 icam-mobile hd II modele

iCAM na życzenie:  iCAM-X

Na życzenie klienta przstosowujemy system iCAM do kamery dowolnego producenta. Jeśli posiadasz już system monitorowania oparty o VMS Boscha, Axisa, Samsunga, Milestona , Novusa  lub inny i chcesz mieć mobilną kamerę w 100% kompatybilną z posiadanym VMSem wyślij do nas zapytanie a podamy szczegóły techniczne oraz możliwości.

 

Konfigurator kamer mobilnych serii iCAM:

W celu ułatwienia doboru kamer oraz wyboru odpowiednich parametrów dodatkowych przygotowaliśmy tabele z dostępnymi opcjami. Zaznacz wymagane parametry i wyślij do nas a wycenimy każdą możliwą konfigurację.  Jeśli którykolwiek z parametrów jest nie  jasny proszę natychmiast o kontakt. Twoje każde pytania i uwagi są dla nas wyjątkowo cenne – pomóż nam się jeszcze szybciej rozwijać. 

  

Geolokalizacja

Autonomiczny system Geolokalizacyjny sam poinformuje użytkownika o zmianie lokalizacji kamery lub jej przemieszczaniu się. Wyjście kamery ze strefy okręgu o średnicy np. 50m spowoduje cichy alarm oraz powiadomienie SMS/mailowe z podaniem aktualnej pozycją GPS.

  

Szybkie zgrywanie nagrań wideo

Najnowsza wersja iCAM-MobileHD umożliwia bardzo szybkie zgrywanie materiałów wideo z wewnętrznej pamięci urządzenia. Bez rozkręcania urządzenia masz możliwość podpięcie przewodu sieciowego LAN. Otrzymasz w ten sposób dostęp do iCAM z prędkością 100Mbps który może służyć do konfiguracji, sterowania PTZ , podglądu obrazu ONLINE jaki i ściągania i podglądu z archiwum nagrań.

 

Monitoring zasilania

Najnowszy iCAM został standardowo wyposażony w monitor akumulatora. Stan napięcia można sprawdzić m.in. w panelu sterowania. Dodatkowo użytkownik otrzyma SMS/maila po przekroczeniu niskiego stanu naładowania akumulatora.

 

Specjalny, lekki akumulator Litowy do pracy przy -30°C 

iCAM wyposażono w specjalny akumulator Litowy o bardzo unikalnych parametrach technicznych. Akumulator może być ładowany w bardzo niskich temperaturach co jest nie spotykane w ogniwach Li-ION. Zakres temperatury pracy to aż -30°C +60°C. Żywotność akumulatora liczona przy spadku pojemności o 20% to aż 3000 cykli ładowań.

 

Montaż jeszcze szybszy i łatwiejszy

Wspólnie z inżynierami udoskonaliliśmy uchwyty szybkozłącz przez co montaż na słupie lub elewacji jest banalnie prosty. Montaż samej kamery polega tylko na wsunięciu jej w uchwyt szybkozłącza i zablokowaniu dowolną kłódką typu Gerda. Przekręcamy kluczyk stacyjki i po kliku sekundach jest gotowa do automatycznego monitorowania. Boisz się że nie podołasz przed montażem -  nie ma obaw , to jest tak proste że każdy sobie z tym poradzi. Zapraszam do obejrzenia filmów instruktarzowych lub kontaktu z naszym całodobowym wsparciem technicznym „24/7 POMOC Camsat” 

  

iCAM-MobileHD II połączony z 3 innymi kamerami IP

Czy wiesz że do jednej kamery mobilnej iCAM-MobileHD II LTE możesz podłączyć bezprzewodowo trzy kolejne kamery HD? Wszystkie 4 obrazy będą rejestrowane w jednym iCAMie. Znacząco obniża to koszty Twojego budżetu.  Zaopatrując się tylko w jedną kamerę z transmisją 4G LTE będziesz miał zdalny dostęp do wszystkich kamer oraz ich nagrań archiwalnych.

 Kamery mobilne CAMSAT - katalog Zdalny wideo monitoring miast - iCAM Zdalny wideo monitoring miast - iCAM kamery mobilne CAMSAT - katalog

 

Zastosowanie

iCAM-MobileHD II sprawdza sie bardzo dobrze w przypadku zasilania z latarni oświetleniowych lub innych tymczasowych źródeł zasilania. Zbudowanie profesjonalnego monitoringu miejskiego opartego o kamery iCAM zajmuje tylko kilka dni.

Parametry podstawowe

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision