W produkcie CAM-9 wdrożyliśmy najnowsze oprogramowanie (ARM), które gwarantuje jeszcze lepsze parametry oraz ciągłość transmisji. W 2017 zostały wprowadzone także kolejne zmiany projektowe według wskazówek naszych klientów przez co CAM-9 gwarantuje stabilną pracę w najtrudniejszych warunkach przemysłowych.

CAM-9 jest to zintegrowany system transmisji zawierający w jednej kompaktowej obudowie moduł przesyłający wideo, audio oraz telemetrię. Głównym atutem tego produktu jest jednoczesne przesyłanie danych telemetrycznych (RS485) oraz  sygnału A/V (PAL). Dzięki temu znakomicie sprawdza się w monitoringu bezprzewodowym CCTV. CAM-9 wyposażony został w konwerter sygnału wideo na skrętkę UTP oraz terminator ostatniego sygnału RS485 – 120 Ohm, dzięki czemu nie jest potrzebne instalowanie dodatkowego konwertera BNC -> UTP, jakkolwiek dostępne jest również standardowe we/wy BNC na przewód koncentryczny.

 

Zabezpieczenie przed przepięciami oraz zakłóceniami

Kolejnym ulepszeniem są zabezpieczenia chroniące wszystkie linie przed przepięciami oraz zakłóceniami: wideo UTP, wideo BNC oraz RS485. Niesamowitą zaletą, który ucieszy każdego instalatora jest możliwość programowania odbiornika, testowanie połączenia radiowego między nadajnikiem i odbiornikiem oraz możliwość kodowania transmisji danych.

Wszystkie ustawienia wyświetlane są na wyświetlaczu LED, co sprawia, że obsługa urządzeń nie stwarza żadnych problemów w trakcie i po montażu.

 

Moduł telemetryczny

Tak, jak w wersji modemu CD-04, nadal możliwa jest praca modemów telemetrycznych w konfiguracji punkt – wielopunkt (czyli jeden modem sterujący i wiele odbiorników).

Dla potrzeb instalacji zostały stworzone dwa rodzaje sprzedawanych zestawów: CAM-9-M/S dla pierwszej kamery oraz CAM-9 S dla każdej kolejnej kamery. Wszystkie udogodnienia zostały zaprojektowane z myślą o oszczędności Państwa czasu oraz nakładu pracy poświęconego na instalację.

Mamy nadzieję, że zestawy CAM-9  staną się nieodłącznym elementem wykonywanych przez Państwa instalacji realizujących bezprzewodowe przesyłanie obrazu, dźwięku oraz telemetrii.

 

Przykładowe zastosowanie systemu CAM-9

Zarząd fabryki zadecydował o inwestycji w bezprzewodowy system monitoringu. Wybrano kamery obrotowe, dlatego zadecydowano o życiu systemu CAM-9 (umożliwia on jednoczesny odbiór sygnału audio-wideo oraz sterowanie kamerami).

Przykładowe zastosowanie systemu CAM-9

Centrum monitoringu znajduje się na najwyższej wieży, dlatego też zamontowano na niej 4 odbiorniki.

  • 1 odbierający sygnał audio-wideo oraz sterujący kamerami - CAM-9 M/S Rx,
  • 3 odbierające sygnał audio-wideo - CAM-9 S Rx.

Przy każdej z czterech kamer znajduje się jeden nadajnik CAM-9 Tx. Służy on do przekazywania sygnału audio-wideo do odbiornika CAM-9 M/S Rx.

 

Zasada działania systemu CAM-9

Poniższa ilustracja przedstawia system dla trzech kamer:

  • jedno urządzenie CAM-9 M/S
  • dwa urządzenia CAM-9 S

CAM-9 Schemat podłączenia 3 kamer, DVR i kl;awiatury

1 - odbiornik CAM-9 M/S używając częstotliwości 869 MHz transmituje oraz odbiera dane z kamer ,

2 - nadajnik CAM-9 S Tx przesyłam do odbiornika CAM-9 M/S sygnał audio-wideo przy użyciu częstotliwości 5,8 GHz,

3 - klawiatura PTZ (Pan, Tilt, Zoom) podłączona jest do odbiornika CAM-9 M/S Rx za pomocą skrętki,

4 - wszystkie odbiorniki CAM-9 Rx podłączone są do rejestratora DVR.

 

Zastosowanie
  • monitoring bezprzewodowy,
  • radiowy przesył z kamer CCTV,
  • przesył danych (PTZ) RS485,
  • zdalna obsługa kamer szybko obrotowych,
  • radiowa transmisja obrazu z kamer PAL/NTST,
  • współpraca z kamerami w rozdzielczości do 1000 TVL.
Parametry podstawowe

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision