Bez kategorii

Kamery mobilne Camsat u prezydenta Krakowa

Zaskoczenie władz Krakowa dużymi możliwościami systemów iCAM-MobileHD w monitoringu miejskim.

Kamery mobilne CAMSAT zostały w środę przetestowane w Krakowie w ramach projektu radnego Łukasza Wantucha jako innowacyjne rozwiązanie dla monitoringu miejskiego.

CAMSAT wspólnie z firmą TVPrzemyslowa.pl zaprezentował możliwości jakie dają mobilne kamery miejskie z serii iCAM w środowisku rzeczywistym. Kamery zostały błyskawicznie zamontowane i uruchomione w centrum Krakowa w ciągu kilkudziesięciu minut, a obecni przedstawiciele Ratusza mogli osobiście sprawdzić jakość obrazu i płynność transmisji sygnału wideo i sterowania. Testy przebiegły nad wyraz pomyślnie, co potwierdza uniwersalność i dużą mobilność urządzeń.

Główne funkcje, szczególnie ważne dla przedstawicieli władz Krakowa to m.in.:

  • Bardzo krótki czas montażu i konfiguracjie – CAMSAT postawił wideo monitorowanie dwóch punktów Krakowa w kilkadziesiąt minut, bez konieczności kopania oraz układania instalacji oraz projektowania na nowo infrastruktury miejskiej. Kamerę taką można błyskawicznie przenieść w dowolne miejsce miasta.
  • Wysoka mobilność -kamery można łatwo i szybko przenieść w dowolne miejsce wymagające obserwacji
  • Duży zasięg kamery – ze skrzyżowania Placu Wszystkich świętych z ul. Grodzką  (ponad 300m)  można było identyfikować osoby znajdujące się pod Sukiennicami.
  • Zasilanie bezpośrednio z latarni oświetleniowych – Korzystanie z zasilania które występuje niemalże w całym mieście przez co nie wymaga projektowania i przekopywania infrastruktury.
  • Kompatybilność z dowolnym VMS w Centrum monitorowania –współpraca z dowolnym oprogramowaniem serwerowym do zarządzania kamerami miasta. System CAMSATu iCAM-Mobile jest w 100% kompatybilny także z Krakowskim centrum monitorowania opartym o VMS Axxon.
  • Wiele stref prywatności – Możliwość „zamazania” wybranego obszaru który ma być nie monitorowany. Chroni to prywatność mieszkańców i zapewnia podgląd i nagrywanie tylko obszarów miejskich a nie prywatnych.
  •  Zabezpieczenia i szyfrowanie – szyfrowana łączność pomiędzy kamerą, a centrum monitoringu. Prawo dostępu otrzymuje tylko jedno urządzenie  lub jedna osoba w centrum monitorowania miasta.

Z uwagi iż specjalizujemy się w bardzo trudnych projektach technicznych zapraszamy wszelkie służby Krakowa które potrzebują zdalne wideo monitorowanie dowolnego miejsca powiatu do kontaktu z CAMSAT.

Piszą o nas

Urządzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko pośród specjalistów obecnych na prezentacji ale również wśród licznych turystów polskich i zagranicznych.

Informacje na temat prezentowanych rozwiązań ukazały się w prasie Gazety wyborczej, Gazety Krakowskiej oraz „Kraków Nasze Miasto” oraz w wielu dyskusjach na mediach społecznościowych:

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.