Od kiedy mamy do czynienia z systemami IP?

Sam standard powstał w latach 70-tych. Każdy rok to wzrost zainteresowania takimi urządzeniami. Nie śpią także projektanci, którzy wciąż pracują nad tymi systemami i ulepszają je. Jednak czy to właśnie systemy IP będą królować na rynku monitoringu?

Zalety monitoringu IP?

Z pewnością monitoring IP wypieraja systemy analogowe i jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w instalacjach wizyjnych. Systemy te pozwalają na przesył dźwięku, obrazu, telemetrii, a nawet tekstu. Różnica jakości w porównaniu z analogowymi systemami CCTV jest bardzo duża. Na rynku możemy znaleźć zestawy do bezprzewodowego monitoringu IP o rozdzielczości 1080p (Full HD) i 2160p (4K). Stabilność transmisji i zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń sprawia, że systemy te są chętnie używane przez użytkowników. Dodatkową zaletą są niskie ceny zakupu i instalacji takich urządzeń do nowego lub istniejącego już monitoringu CCTV.

Dużym atutem jest również daleki zasięg, który może osiągać bezprzewodowo nawet do 2000m. Daje to ogromne możliwości do konstruowania swojej własnej instalacji pod własne potrzeby i wymagania.

 

Zasięg transmisji radiowej modułów IP wynosi maksymalnie 2000m

Każda osoba, która posiada komputer PC, może używać takich systemów i zapisywać dane z kamer na dysku. Ogranicza to koszty zakupu specjalnych urządzeń do danego standardu.

Instalacja jest jednak bardziej skomplikowana porównywalnie z nowszymi standardami np. CVI czy AHD, przez co wymienione wyżej mogą w przyszłości wyprzeć monitoring IP.

Nasza firma oferuje wysokiej jakości systemy IP

Firma CAMSAT poleca urządzenia wykorzystujące standard IP. Są to chociażby: CDS-6IPeco, CDS-5IPmini, CDS-5IPmini/SMA, które zaprojektowane są tak by spełniać oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników.