Wydarzenia

Kamery iCAM od CAMSAT – Bezpieczeństwo na Drogach

Mobilne punkty monitorowania iCAM firmy CAMSAT stały się pomocnym narzędziem dla służb odpowiedzialnych za egzekwowanie przepisów ruchu oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach. Korzystając z tej nowoczesnej technologii, funkcjonariusze nadzorują ruch drogowy w sposób efektywny i skuteczny.

Przedstawiciele Polskiej Policji doceniają urządzenia iCAM

Pozyskane nagrania z urządzenia iCAM pozwalają na bieżące monitorowanie zachowań kierowców i reagowanie na ewentualne naruszenia przepisów ruchu. Mobilne punkty monitorowania umożliwiają identyfikację pojazdów, które przekraczają prędkość, nie stosują się do sygnalizacji świetlnej czy popełniają inne wykroczenia na drodze.

Kamery iCAM umożliwiają szybką identyfikację naruszeń przepisów ruchu, co przyczynia się do skutecznego egzekwowania prawa. Wspomagają one pracę funkcjonariuszy, pozwalając na precyzyjne rejestrowanie wykroczeń.

Jest to urządzenie, które jest wykorzystywane przez policjantów w celu zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Taki system kamer można zamontować praktycznie wszędzie np. na dachu samochodu, budynku czy na słupie. Ciechanowska policja kolejny raz korzystała z tego urządzenia, tym razem w celu zapewnienia bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego”

Cel? Zwiększenie świadomości uczestników ruchu!

Działania monitorujące przy użyciu kamer iCAM przyczyniają się do zwiększenia świadomości uczestników ruchu. Kierowcy stają się bardziej ostrożni, wiedząc, że są obserwowani przez te urządzenia. Działa to prewencyjnie i skutkuje większym przestrzeganiem przepisów ruchu.

Kamery iCAM od CAMSAT działają prewencyjnie, działając jak oczy nad drogą, które nie przegapią żadnego naruszenia przepisów. Kierowcy, wiedząc o obecności tych urządzeń, są bardziej skłonni przestrzegać przepisów ruchu, ponieważ zdają sobie sprawę, że ich zachowanie jest śledzone i dokumentowane. To z kolei przekłada się na zredukowanie ryzyka kolizji, wypadków i innych incydentów drogowych.

W rezultacie, zwiększona świadomość uczestników ruchu prowadzi do bardziej kulturalnego zachowania na drodze, co przyczynia się do ogólnego podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Kierowcy stają się bardziej odpowiedzialni, przestrzegają ograniczeń prędkości, reagują na znaki drogowe i sygnalizację świetlną z większą uwagą, a to wszystko przyczynia się do zapewnienia płynności i bezpieczeństwa ruchu na naszych drogach. Dzięki kamerom iCAM, ulice stają się bardziej przyjazne dla wszystkich uczestników ruchu, co przynosi korzyści społeczeństwu jako całości.

Na pewno będziemy chcieli korzystać z tego urządzenia w przyszłości. Nie zależy nam na tym, żeby jak najwięcej kierowców, rowerzystów czy pieszych ukarać mandatami, ale żeby uczulić ich na sprawy bezpiecznego zachowania na drodze. Na pewno przekazywane przez media informacje mają także prewencyjne działanie” – przekonuje Jolanta Bym z ciechanowskiej komendy w rozmowie z portalem ciechanowinaczej.pl.

Między innymi Polska Policja korzysta z urządzeń iCAM-MobileHD II, jest to zaawansowany mobilny system monitoringu wideo z możliwością zasilania i ładowania z latarni drogowej 230V AC. To wyjątkowe urządzenie oferuje zapis lokalny wideo na 30 dni oraz transmisję nagrań przez Internet do centrali monitoringu. Posiada wbudowany akumulator o pojemności 28Ah, co umożliwia pracę przez 12-16 godzin, nawet z kamerą o mocy do 20W. Dzięki automatycznemu ładowaniu akumulatora z zasilania 230V i bardzo szybkiemu procesowi ładowania (do 6 godzin), iCAM-MobileHD II gwarantuje nieprzerwane działanie.

iCAM-MobileHD II – https://camsat.com.pl/icam-mobilehd-ii/

iCAM-Magnetic STAND – https://camsat.com.pl/icam-magnetic-stand/

Źródła:
1. https://ciechanowinaczej.pl/artykul/icam-jeszcze-zagosci/1471315

2.https://kozienice24.pl/policjanci-z-kozienic-przeprowadzili-dzialania-z-uzyciem-urzadzenia-monitorujacego-icam/

3.https://www.eostroleka.pl/akcja-nurd-na-ulicach-ostroleki-przed-ta-policyjna-kamera-nic-sie-nie-ukryje-zdjecia,art

Powiązane posty