Pliki do pobrania

CDS-6IP/SMA to uniwersalny system bezprzewodowej transmisji sygnału audio/wideo w paśmie 5,6 GHz o mocy 500 mW (27 dBi EIRP). Przesyła sygnał z kamer IP o wysokiej rozdzielczości (10 Mpix – 4K UHD). Konfiguracja systemu jest bardzo prosta, dzięki czemu polecany jest nawet dla mniej doświadczonych użytkowników.

System podobnie jak urządzenie CDS-6IPMulti posiada wbudowaną antenę, jednak dodatkowo istnieje możliwość dołączenia dodatkowych anten. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie uzyskanego zasięgu do potrzeb danej instalacji (zasięg dookolny lub kierunkowy na większy dystans). Możliwość korzystania zamiennie z anteny wewnętrznej lub podłączenie zewnętrznej sprawia, że moduł jest uniwersalny i nie ma konieczności zmiany urządzenia w przypadku modyfikacji instalacji.

Wyposażony jest również w 2 porty LAN dla kamer IP co umożliwia bezpośrednie podłączenie dwóch kamer bez konieczności stosowania switcha.

 

Specjalny system z protokołami do transmisji Video HD i 4K
CDS-6IP/SMA nie jest urządzeniem komputerowym do przesyłu Internetu lecz nadajnikiem do ciągłej i nie przerwanej transmisji potężnych obrazów HD.
Zaimplementowane specjalne protokoły audio/video zapewniają transmisje wszystkich ramek obrazu HD i 4k przy jednocześnie znikomym opóźnieniu przesyłu.
Oprócz jednoczesnej transmisji wielu obrazów i dźwięków umożliwia także sterowanie kamerami obrotowymi PTZ oraz przesył danych pomiędzy rejestratorem i kamerami.

iCAMSAT-OS bez utraty klatek

Strumienie obrazu HD i 4k to nie są dane Internetowe z którymi mamy do czynienia w standardowym WiFi lecz ciągły transfer potężnych ilości obrazów Specjalne protokoły wideo iCAMSAT-OS zapewniają ciągłą transmisję obrazów HD bez utraty klatek obrazu. Systemy bezprzewodowe wideo muszą poradzić sobie z ciągłą nie przerwaną transmisją dużej ilości danych HD i 4K bez utraty ważnych danych. W kamerach PTZ bardzo ważne jest znikome opóźnienie dlatego priorytetem w protokołach iCAMSAT-OS są wszystkie treści video.

Intuicyjny i łatwy ustawieniach

 Konfiguracja nie jest skomplikowana, co pozwala na dopasowywanie ustawień pod własne wymagania, nawet przez początkujących użytkowników.

Aby system rozpoczął pracę wystarczy ustawić adres IP i kanał pracy. W przypadku problemów można użyć ikony HELP by uzyskać dodatkowe instrukcje w języku polskim.

 

Uniwersalny system

Panel można obsługiwać smartfonem lub tabletem i podglądać zdalnie sygnał wideo. System korzysta z układu VIDEO BRIDGE zapewniając stabilność i wydajność transmisji. 

Dodatkowym atutem urządzenia jest tryb MASTER/SLAVE, dzięki któremu można dowolnie konfigurować urządzenie, a następnie zapisać zmiany i odtworzyć je w późniejszym czasie. Dzięki temu trybowi współpracować może również z innymi urządzeniami CDS.

Zasięg transmisji

Wszystkie wymienione odległości odnoszą się do obciążenia generowanego przez 4 kamery HD IP i kamery IP 4K

Zasięg bezprzewodowego monitoringu IP


 

Dodatkowe materiały

Dla ułatwienia konfigurowania tego systemu, firma CAMSAT stworzyła gotowe pliki ustawień.

Podłączenie i konfiguracja modułów

Zastosowanie
  • Stosowany przeważnie jako odbiornik systemu CDS-6IP z anteną dookolną.
  • 2 porty dla kamer IP lub NVR
  • antena wewnetrzna 14dbi
  • wyjścia antenowe SMA do anteny zewnętrznej
  • wysoka jakość transmisji HD i UHD (pasmo 5.2-5,6 GHz)
  • moc radiowa 500 mW (27 dBi)
  • konfiguracja punkt-punkt i punkt-wielopunkt
  • precyzyjne narzędzia do testowania łącza i ustawiania anten
  • modulacja radiowa OFDM nie wymagająca pełnej widzialności optycznej anten.
  • szereg anten kompatybilnych 
Parametry podstawowe

Urządzenia bezprzewodowe naszej firmy współpracują z markami:

AlhuaBosch hikvision